Telefonum cwm yuklerken brick oldu

s5830i telefonum cwm boot yuklerken brick oldu cwm giriliyor şarj oluyor soft brick oldu galiba arkadaşlar formattan ziyade sistem dosyalarına ulaşmam lazım yani yedek almam gerekiyor format veya stock romsuz nasıl hallederim

akif52 akif52 (34)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer telefonu hiçbir şekilde başlatamıyorsanız telefon dosyalarına erişemeyeceksiniz anlamına geliyor.CWM ekranından Wipe data factory reset ile telefonu sıfırlama işlemi ile telefonu çalışır hale getirebilirsiniz.Ya da Odin ile telefona stock rom kurarak da tekrar telefonunuzu çalışır hale getirebilirsiniz.

    Ancak sizin istediğiniz telefon bu şekildeyken dosyalarına ulaşmak ve yedek almak.Böyle bir durum hakkında hiçbir bilgi görmedim internette.Sanırım böyle birşey mümkün olmayabilir.Örneğin bilgisayarda böyle bir durum yaşandığında harddiski söküp başka bir bilgisayara takarız ve verileri görürüz.Ancak telefonda bu şekilde bir durum yapamıyoruz.Bunu belki teknik servis gibi yerler yapabiliyordur, tam emin değilim.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      kardeş bir kaç tane ufak olarakta görünse önemli şeyler vardı ornegin mesajlar ve notlar..

      şunada bakarmısınız.

      http://www.r10.net/akilli-telefonlar-amp-tablet/1406945-brick-olmus-telefonu-kurtarma-jig-gerekmeden.html

      bu arada sistem yedeği almak falan işe yararmı ?

      akif52 akif52 (34)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Program hakkında pek bilgim yok.Söylenene göre telefon kapalı iken data kablosu yardımıyla telefonu programa gösterdiğinizde ister Download Moda, ister Recovery moda alabiliyorsunuz.Bu seçenekler brick olma durumlarında işe yarayabilir. Ayrıca sizin istediğiniz olan dosyalara ulaşmak seçeneği de program üzerindeki User data altında olabilir.Bunu daha iyi anlamak için deneme yapabilirsiniz. ismailsarp 8 yıl önce
      • peki kardeş sistem yedeği alsak öyle formatlasak veya boot dosyasını bulup silsek böyle nasıl olur ? çözüm olabilir mi ? akif52 8 yıl önce
      • CWM recovery girebildiğine göre oradan da yedek alabilirsiniz.Oradan yedek alarak tekrar geri yüklemeyi deneyebilirsiniz.Bu şekilde açılım sağlanabilir.Ya da yedek aldıktan sonra yedeği SD kartınızın CWM recovery backup altında bulabiliyorsunuz.Bu yedeği daha sonra bilgisayarınızda açmayı deneyebilirsiniz.Bunun için biraz araştırma yaptım ve açabilen birkaç program var gibi.Ancak ne kadar verimli olur emin değilim. ismailsarp 8 yıl önce
      • Evet bu yöntem sağlam hakkaten boot u da bulup silebiliriz veya direk format.bir denemekte fayda var ayrıntıları yarın konuşuruz.Çok teşekkürler. :) akif52 8 yıl önce
      • Rica ederim.Eğer sonuç olumlu olursa uzmanim.net te bu konu ile ilgili bir başlık açsak güzel olur.Bu konu birçok kişinin yaşayabileceği bir durum çünkü.Sonucu bizimle paylaşırsınız, iyi akşamlar :) ismailsarp 8 yıl önce
      • Tamam açarız olayı halledelim beraber güzel bir konu açarız. :) akif52 8 yıl önce
      • Ben yavaştan başlayayım diyorum.Nasıl alıyoruz yedeği Recovery'den ? :) akif52 8 yıl önce
      • Ya bu arada aklıma yeni bir fikir geldi stock recovery i bulup yuklemek nasıl olur ? akif52 8 yıl önce
      • Telefonu CWM recovery modunda açıtğınızda Backup and Restore bölümünü göreceksiniz.Burada Backup seçeneğini kullanarak yedek alabilirsiniz.Yedeği geri yüklemek içinde Restore seçeneğini kullanabilirsiniz. ismailsarp 8 yıl önce
      • Telefonun Recovery yükledikten sonra açılmaz hale gelmesi bana biraz garip geldi aslında.Eğer sorun Custom Recovery yükledikten sonra olduysa Stock Recovery yüklemeyi deneyebilirsiniz.Ancak Stock Recovery bulabilecek misiniz, internette custom recovery olanlar var.Stocklar varmı bilgim yok. ismailsarp 8 yıl önce
      • Sabah halettim kardeş kusura bakmayın yazamadım :) akif52 8 yıl önce
      • Hallettim derken sorununuz çözüldü mü? Yani eski verilerinize ulaşabildiniz mi? ismailsarp 8 yıl önce
      • Evet. :) akif52 8 yıl önce