Telefonum Galaxy j 7 core kendi kendine kapanıyor

Galaxy j 7 core telefon kendi kendine kapanmaya başladı bir süre önce yeni bir batarya taktik ama ondan baya zaman geçti yeni kapanmaya başladı şarja takıyoruz anca öyle açılıyor açılınca şarj eskisi gibi devam ediyor

kullanici83343 kullanici83343 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Telefonunuz şarjdayken normal çalışıyorsa yazılımsal bir sorun yok demektir. Ancak yine de ayarlardan gincellemeleri kontrok etmenizi ve eğer yüklü değilse en güncel sürümü yüklemenizi tavsiye ederim.

    Donanımsal olarak ise büyük ihtimalle bataryada sorun var. Zaten sistem şarjdayken de olsa bir şekilde çalıştığına göre ekran kartı, işlemci, ram vs. muhtemelen sağlamdır. Tabii ki incelemeden kesin bir şey demek mümkün değil ancak anlaşılan batarya sorunlu. Bataryayı değiştirdiğinizi yazmışsınız ancka değiştirilen bataryanın orjinal olup olmaması da önemli bir konu. Orjinal değilse sorun devam edebilir.

    Muhtemelen denemişsinizdir ama farklı şarj cihazı kullanmayı, farklı piriz kullanmayı da denemenizi söylemek isterim.

    Benim tavsiiyem cihazı yetkili servise göndermeniz. Hem bu şekilde sorun batarya da mı değil mi o da kesinleşmiş olur.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

      Telefonnu kendi kendine kapanması sorunları %99 batarya kaynaklıdır. Genelde batarya ömrünü tamamlamışsa bu sorun ortaya çıkar. Telefonun şarjı %30 görünüyorken bile kapanma olabilir. Burada gösterilen değer gerçekci değildir. Genelde hatalı gösterilir. Mümkünse yeni batarya ile deneyin.

      hakan hakan (15409)