Telefonum hacklendi nasil kurtulabilirim

Abim  internetimi acmami istedi bende  internetimi açtim telefondan daha  sonrada   bilgisayarinda  linux programindan  benim  telefonumu  hackledigini soyledi   bip  whtsap   msjlarini  goruyorum dedi  kendi mesajlarimi mesajlarimi bana   okudu emin oldum   tasinabilir  wifimi actigimda  telefonuma   sizmiş   yardimci olabilirmisiniz  ? ne yapmam  gerekli

kullanici441978 kullanici441978 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 8 Cevap

    Ek bir program veya bilgisayarından senin IP'ine sızmıştır yani bu hack işi kolay değil fakat ne indirdiyse telefonuna keylogger ve virüs gibi telefonunda. Telefonunu bir antivirüs programı ile taramanda fayda var.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      telefon ucak moduna al her hangi bir sorun olmaz telefona yüklü uygulamaları kontrol et..

      link

      krsn krsn (233)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Senin dediğin yöntemde işe yarar çünkü uçak modu bir çok özelliği kapatarak veri alıp vermeyi engelliyor bu sayede verilerini koruya bilir. Uçak modunda antivirüs programı ile taraması iyi olacaktır telefonunu @krsn @kullanici441978 darkcrak 3 yıl önce
      • Telefonufabrika ayarina dondurdum ve hard resett attim ama hala duzelmedi whatsapp ve diger sosyal medya hesaplarima erisim var ne yapmaliyim kullanici545709 3 yıl önce
      • whatsapp ayarlara gir whatsapp web/masaüstü ayarlarında bak bakalım wp açık oldugu bir cihaz var mı bide o işlemleri yapmışsan telefon erişemez sosyal medya hesapların şifrelerini güncelle krsn 3 yıl önce
      • baktim Whatsap webe ama cihaz bagli degil ama msjlarimi okuyor nasil oluyo bu bip msjlarimida ayni sekil kullanici545709 3 yıl önce
      • şimdiben ne yapiyim mac adresimi nasil degistiriyim bilmiyorum rootsuzda degismiyor general mobil root islemide omuyor kullanici545709 3 yıl önce
      • tesekkur ederim bakicam insallah ise yarar kullanici545709 3 yıl önce
      • attiginiz link açilmadi kullanici545709 3 yıl önce
      • @kullanici545709 düzeltim krsn 3 yıl önce
      • @alaattin dedigi gibi aynı agdaysanız trafigini dinleyebilir ama ondan daha kötü araç var direk ağ üzerinden aygıta baglanabiliyor.. krsn 3 yıl önce

      Darkcometrat kullanmıştır muhtemelen, buna şahsen hackerlık demem.

      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Darkcometrat bilgisayarda işe yarıyor. Darkcometrat bir keylogger aracıdır ve bilgisayarda işe yarıyor kısacası apk ya çevrilmiyor darkcrak 3 yıl önce
      • Zaten hackerlik kendi yazılımını yapıp başkalarında kullanınca zevki çıkar ama en iyisi siber güvenlik darkcrak 3 yıl önce
      • Kali linux ile kolay bir şekilde telefona sızılabilir. hydra 3 yıl önce

      Önemli dosyalarının bir yedeiğini alıp telefona format atarsan sorunun çözülür

      ardaarslan22 ardaarslan22 (3)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Fabrika ayarina dondurdum sonrada hard reset attim duzelmedi kullanici545709 3 yıl önce

      İki farklı şekilde yapmış olabilir:

      • Telefonuna Casus yazılım yüklemiştir
      • Ya da aynı WiFi ağı kullanıyorsanız ağ üzerinden senin ağ trafiğini dinliyor olabilir.

      Casus yazılım için telefonu sıfırlaman yeterli olmayabilir. Telefona Stock Rom atılması sorunu çözecektir.  Ya da bunu beceremem dersen o zaman https://play.google.com/store/apps/details?id=app.greyshirts.firewall&hl=tr adresinden NoRoot Firewall yükle ve internete erişmek isteyen tüm bilmediğin yazılımları engelle.

      Wifi ağ üzerinden paket yakalıyorsa bu durumda sen mobil veriden bağlandığında bir şey yapamaz. Bunu kontrol et.

      alattin alattin (16999)
      3 yıl önce cevaplandı

      linux üzerinden Metasploit kullanarak yada veilframework kullanarak apk uzantılı solucan dediğimiz virüslerden yazmıştır. bundan kurtulmanın yollarından biri telefonunu windows 10 işletim sistemi kurulu bir bilgisayara kablo ile bağlayıp daha sonra windows defender ile tarama yapmaktır. tarama sonucunda telefonunda ki virüs (varsa) tespit edilir ve silinir. umarım çözüme ulaşabilirsin.

      berk berk (224)
      3 yıl önce cevaplandı

        Yarin  denicem  çok  tesekkur ederim insallah işe  yarar

        kullanici545709 kullanici545709 (1)
        3 yıl önce cevaplandı

          Dr.Web Light programını öneriyorum.

          lucas77 lucas77 (199)