Telefonum sarj olmuyor

Iyi aksamlar. Samsung galaxy s3 neo telefonum doluyor gosteriyor ancak sarj yuzdesi ilerlemiyor. Sabaha kadar doldursam bile ancak yuzde 30lara cikiyor. Batarya da sorun olabilir diye yeni bir batarya aldim yine ayni sekilde doluyor gosteriyo ama sarj yuzdesi ilerlemiyor. Bataryayi cikarip taktim %30 birden artti. Sorun ne anlayamadim. Yardimci olursaniz sevinirim.

yagmurklcc yagmurklcc (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Benim aklıma iki ihtimal geliyor

    - Bataryada problem var

    - Şarj adaptörü veya ara kablosunda problem var

    İlk ihtimali düşünerek yeni bir batarya almışsınız, eğer imkanınız varsa şarj aletini de değiştirin.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Şarj aletimi değiştirdim aynı sorun devam ediyor yagmurklcc 6 yıl önce
    • O zaman telefonun bir başka yerinde problem olmalı, ben genelde miladını doldurmuş telefonların değiştirilmesinden yanayım @yagmurklcc omercik 6 yıl önce

    Şarj adaptörünü değiştirmek belki çözüm sağlar ama olmazsa telefon sıfırlanmalı ve fabrika ayarlarına geri alınmalı şeklinde düşünüyor, bunu tavsiye ediyorum.

    Edit:

    Yorumda telefonu sıfırladığın halde problemin devam ettiğini belirtmişsin. Bu sonuca göre problemin telefonun kendisinden kaynaklanmadığı anlaşılıyor. Öyleyse bir GSM shop'da hemen orada deneme şartıyla bir batarya ve bir şarj adaptörü bak. Sonuca göre ikisinden birini satın alırsın.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Telefonumu dün sıfırladım ama düzelmedi maalesef yagmurklcc 6 yıl önce
    • Mesajımın altına yeniden bak @yagmurklcc temmuz 6 yıl önce
    • Şarj aleti batarya da ikisi de yeni aldım zaten ama sorun devam ediyor maalesef. Telefondan kaynaklı bence ama ne olduğunu bilmiyorum. Bi de fabrika ayarlarına sıfırla dediğimde ayarlar durduruldu diyor sıfırlamiyor. Dün sifirlarken tuşları kullanarak sıfırladım yagmurklcc 6 yıl önce

    Arka planda fazla uygulama çalışıyor olabilir...Greenify uygulamasını indirip arka planda çalışan uygulamaları kapatabilirsin veya gidip 2 tl verip sistem uygulamalarınıda kapatabilirsin.Aman dikkatli ol yanlış bir şeyi sakın kapatma veya uyandırma yolunu kesme dikkatli ol...( ben pek bilgili değilimdir ama genede söylemek istedim )

    yardim1315 yardim1315 (37)
    6 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşlar bu ayarlar durduruldu sorununu nasıl çözeceğim ??

      yagmurklcc yagmurklcc (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Play Store'a girebiliyorsanız (https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.toolbox.full) şu linkteki uygulamayı indirip tüm özellikleriyle telefonunuzu temizleyin @yagmurklcc omercik 6 yıl önce
      • Onu denedim olmadı maalesef ya yagmurklcc 6 yıl önce
      • Telefonun güncel yazılımında bir hata var o halde. Bunun için yapacak bir şey yok gibi gözüküyor, hard reset atın diyeceğim ama tuşları kullanarak yapmışsınız. Samsung, S3 için güncelleme de yayınlamıyor artık @yagmurklcc omercik 6 yıl önce
      • Ne yani telefonum eski model diye hicbir çözüm yok mu ? yagmurklcc 6 yıl önce
      • Bizler uzaktan sadece çözüm önerilerimizi sizinle paylaşırız. Çözüm yok veya var bu konuda emin olamayız telefonu tam olarak görmeden, incelemeden. Sizin anlattıklarınıza göre bildiklerimizi paylaşmaktayız. Anlattıklarınıza bakılırsa telefonda yazılımsal bir problem var, aklınıza gelen bütün ihtimalleri denemişsiniz. Format atmak, şarj aletini değiştirmek, batarya değiştirmek gibi... Bunlara rağmen çözülmediyse uğraşmaya değer mi biraz tereddütte kaldım. Ama yine de pes etmemek lazım, bir telefoncuya gösterdiniz mi hiç? @yagmurklcc omercik 6 yıl önce
      • Teşekkür ediyorum önerileriniz ve çözümleriniz için. Evet gösterdim batarya problemli olabilir dedi veya şarj soketi bozulmuştur dedi yeni batarya aldım çözüm olmadı. Pazartesi tekrar götüreceğim telefonu. yagmurklcc 6 yıl önce
      • Şarj problemi için şarj soketini değiştirme imkanı varsa değiştirebilir ama 2-3 ay sonra aynı problemi tekrar yaşayacaksınız, gözünüzü korkutmak gibi olmasın :) Nedenini sorarsanız, telefoncular parça değişmi yaptıklarında orjinal parça takmazlar. "Ayarlar durduruldu" hatasına gelecek olursak, götürdüğünüz zaman ona şunu söyleyin: "Odin programı ile yazılımını yeniden yükleyebilir misin?" Son çare olarak bunu yapabilirse yapsın @yagmurklcc omercik 6 yıl önce
      • Yani kısaca bu telefonu at yenisini al diyorsunuz :) tamamdır teşekkür ederim yardımınız için inşallah bir sonuç alabilirim. yagmurklcc 6 yıl önce
      • Aynen öyle diyorum, ne olacağını merak ettim :) İyi veya kötü bir sonuç alırsanız bana da bildirmenizi isterim açıkçası @yagmurklcc omercik 6 yıl önce