Telefonum şarjda iken şarjdan bir anda çıkartırsam ne olur? Telefonuma zarar verir mi?

Telefon şarjda iken akım korumalı prizden fişi kapattım yanlışlıkla telefonu şarjdan çıkardım bunun telefona bir zararı varmıdır

yasuoo211 yasuoo211 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir zararı olacağını sanmıyorum, endişelenmenize gerek yok.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bir sorun olmaz 1-2 seferden fakat sen inadına sürekli şarjdan çıkartıp takarsan veya akımı kesip tekrar akım verirsen bu sefer telefona zarar verebilirsin. Telefonlar o kadar çabuk zarar gelecek cihazlar değil fakat sen inatla onu bozmak için zorlarsan elbette telefona zarar verirsin ama 1-2 defa peş peşe yaparsan bişi olmaz anlamadan oldu sonuçta ve o cihaza 1 bin 2 bin 3 bin ..... gibi paralar veriyorsun elbette bunları düşünüyorlardır.

      darkcrak darkcrak (5168)