Telefonum sim kartımı okumuyor,wi-fi'i açmıyor ve müzikleri çalmıyor.

Telefonum yaklaşık son 4 gündür kendi kendine kapanıyor ve ardından sim kart ile bağlantısı gidiyor. Müziklerini çalıştırmıyor wi-fi a bağlanmıyor ve wi-fi ı açtığımda kendiliğinden kapanıyor biraz araştırma yaptım ama gerçekten ile yarar bişey bulamadım. 2. Sim kart girişini denedim ama oda olmuyor. Başka bir sim kart taktım çalıştı sonra kendiminkini taktım o da çalıştı, bugün yeniden başlattım telefonu ve tekrar bağlantı gitti şu an aynı sıkıntılar devam ediyor, umarım anlatabilmişimdir...

civanclskn civanclskn (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    IMEI numarasıyla alakalı bir sıkıntı var gibi görünüyor.

    1) Telefon orijinal mi?

    2) Garanti belgesi ve faturası var mı?

    3) IMEI numarası nedir, nasıl öğrenilir? IMEI numarası hakkında bilinmesi gerekenler bu konudaki anlatılanları yaparak IMEI numaranı sorgulayıp sonucu yazabilirsen iyi olur.

    Son olarak, son zamanlarda Custom ROM, root, TWRP gibi işlerle uğraştın mı ve telefona o tarz şeyler yapmaya çalıştın mı?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Yok root vesaire yapmadım. Telefonum orijinal ve garanti belgesi var. IMEI numarasını sorgulatmadım ama yaparım sağolasın. civanclskn 5 yıl önce
    • Sorgulattım ve null yazısı çıktı. civanclskn 5 yıl önce
    • Ayarlardan baktım ve IMEI numarası gözükmüyor. civanclskn 5 yıl önce
    • Telefonun IMEI numarası gitmiş sanırım. "IMEI numarası kayıtlı" falan yazmıyor mu? @civanclskn omercik 5 yıl önce
    • Ne yazıkki öyle birşey görmedim. Bide IMEI numarasının gitmesi müziklere ve wi-fi'ın çalışmasına etki eder mi? @farurhenho Telefonum açılınca bakacağım tekrar ama dedim gibi görmedim ne yazıkki. civanclskn 5 yıl önce

    Telefonu önce bir sifirlayarak (Hard rest / fabrika ayarlari) dene. Düzelme olmazsa ve eğer cihaz garanti süresi devam ediyorsa yetkili teknik servise başvurusun. Garanti süresi geçmiş ise iyi ve güvenilir bir telefon tamircisi bularak ona gösterirsin.

    Eğer tüm bunlardan çözüm elde edemezsen yeni bir telefon satın alma gerekecektir.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim dosyalarımı taşıdıktan sonra reset atacağım. Hatta garanti süresi bitmedi yetkili servise götüreceğim. civanclskn 5 yıl önce
    • Son bir sorum daha var kusuruma bakmayın, telefonum geçen gün kendine geldi açıldı yani sim kartı vesaire okudu ardından tekrar gitti IMEI ile alakalı birşey midir bu? civanclskn 5 yıl önce
    • Bilemiyorum, uzaktan bir şey söylemek doğru olmaz. En doğrusu yetkili teknik servisine göstermek olacaktır. En doğru teşhisi onlar koyarlar ve gerekenide yaparlar (Eğer fabrikasyon olarak hatalı, kusurlu ise değişimde dahil buna). temmuz 5 yıl önce