Telefonuma gocloudy virüsü bulaştı internette hiçbir siteye giremiyorum başka yerler açılıyor nasıl kurtulurum

Virüs tarama programları indirdim ama tehdit bulunamadı diyor çözüm nedir açıklayan olursa çok sevinirim.

ahu6 ahu6 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Android için güçlü virüs programları mevcut.Bu virüs programları ile taratarak ve ardından da önbellek temizleme işlemleri yaparak telefonunuzu temiz bir hale getirebilirsiniz.

    Android telefonunuzu aşağıdaki virüs programları ile taratabilirsiniz.

    Virüs programları ile taratmanızın ardından telefonunuzdaki önbellek ve kalıntı verileri temizlemek için de Clean Master isimli uygulamayı kullanın.

    Bu aşamaların ardından telefonunuz temiz ve daha performanslı çalışmaya başlayacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Hemen deniceğim inşallah sorunumu çözer teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Saygılar sevgiler. ahu6 7 yıl önce
    • Sanırım sorun telefonda değil bilgisayarı açtım şimdi ondada aynı sorunu yaşıyorum. ahu6 7 yıl önce

    Adsl modeminizin markası nedir? Eski bir model ise muhtemelen modemden kaynaklı bir sorun yaşıyorsunuz. Eski adsl modemdeki güvenlik açığı bu tür sornlara yol açıyor. Şu sayfayı kontrol edebilirsiniz: Misfortune Cookie güvenlik açığı nedir?

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Modemi 1 ay önce aldım netis marka 4323. Birkaç gün önce ayarlarını sıfırlamıştı kablosuz bağlanma sorunu yaşamıştım. Müşteri hizmetlerinin yardımıyla düzeltebildim. Ağ değiştiğindede aynı sorunu yaşıyorum yine başka bir sayfaya yönlendiriyor. Cevabınız için teşekkür ederim. ahu6 7 yıl önce

    @ismailsarp'ın verdiği programlar işe yaramazsa bir de Dr.Web'i deneyin Tüm bunlar işe yaramazsa o zaman çekirdek seviyesinde telefonunuza zararlı yazılım bulaşmıştır.

    Telefonu sıfırlamak da çözüm olmaz. Yapılması gereken temiz bir ROM yüklemek olacaktır. Bu konuda bilgi sahibi biri yoksa çevrenizde o zaman servise götürmek şart olabilir. Bu durum özellikle Android telefonlarda karşınıza çıkar.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Selamlar söylenilenlerin hepsini harfien uyguladım malesef programların hiçbiri virüse rastlamadı ama sorun çözülmedi son çare samsung bayisi sanırım. Teşekkür ederim:( ahu6 7 yıl önce
    • @ahu6 dediğim gibi o zaman yeni ROM yüklemek şart olmuş. Samsung bayisinde telefonunuza uygun temiz ROM bulunur onu yüklerler, sorun çözülür hakan 7 yıl önce