Telefonuma Multi Generic virüsü bulaştı. Multi Generic tehlikeli bir virüs mü?

Telefonuma durduk yere ANTIVIRUS diye dosya inmişti.Ben Kaspersky ile virüsü karantinaya alıp sildim.Virüs karantina kısmında "Dangerous object Multi Generic" diye yazılıyodu şimdi silindi sanıyorum.Peki bu virüsün zararları neler onu merak ediyorum.Bu virüs ne gibi zararlar verebilir?

Telefonumu fabrika ayarlarınafalan döndiriyimmi? Ayrıca kaspersky ı silip avast indirdim.

selocan787 selocan787 (107)
7 yıl önce sordu

  • Zaten hiçbir anti-virüs programının kurulum dosyası ANTIVIRUS diye olmaz. Hadi diyelim oldu bu dosya niye 244 kb? Açmamakta fayda var. toprak34 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Dangerous object Multi Generic ifadesi Kaspersky tarafından kullanılan ve genel olarak bazı trojanlara verilen bir addır. Bu bu virüs aşağıdaki antivirüs  / antimalware programları tarafından şu adlar ile tespit ediliyor

  • Kaspersky UDS:DangerousObject.Multi.Generic
  • Emsisoft anti-malware Gen:Variant.Graftor
  • Malwarebytes  (tanımıyor)
  • F-secure Gen:Variant.Graftor
  • Dr. Web Trojan.DownLoader
  • McAfee Artemis!7681FB63473E

Trojan, genel olarak parola, kredi kartı gibi kritik bilgileri çalmak için kullanılan bir virüs türüdür. Bu anlamda oldukça tehlikeli bir virüs. Emsisoft Mobile Securtiy virüsü temizleyebiliyor. Deneyebilirsiniz. Avast 'da iyidir. Virüs temizlenirse formata gerek yok ama  telefonda kullandığınız Facebook, Instagram vb programların şifrelerini değiştirmenizde fayda var.

hakan hakan (15424)