Telefonuma utanmıyor musun böyle bir fotoğraf çekmeye birde buraya yüklemişsin diye mesaj geldi bir şey olur mu?

utanmıyor musun böyle bir fotoğraf çekmeye birde buraya yüklemişsin https://l24.im/Fqh

Diye bir mesaj geldi telefonuma tıkladım indir falan diyordu herhangi bir sey olur mu ?

kar00 kar00 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Bu bir oltalama mesajı.Yani tuzak bir mesaj. Normalde bu tarz mesajlardaki linklere tıklamamamız gerekiyor ama siz tıklamışsınız. Eğer herhangi bir şey indirmediyseniz veya otomatik olarak bir şey indirilmediyse herhangi bir sorun yaşamazsını muhtemlen. Ancak yine de telefonunuza Malwarebytes uygulaması ile bir virüs taraması yapabilirsiniz.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba linke baktınız mı gerçekten virüs mü ? kar00 1 yıl önce

    Telefonuma "Utanmıyormusun bu resmi çekmeye" diye msaj geldi. Linke tıkladım. Bir şey olur mu?

    Linkinde detaylı cevap ve video var.

    Kısa cevap vereyim mesajtaki linke dokunup uygulamayı indirdirseniz ve kurduysanız telefonunuza bankacılık truva atı yüklenir. Teleonda bankacılık işlemi yapıyorsanız mutlaka bankanızı arayın ve internet bankacılığını kapatın.

    Yükleme yapmadıysanız bir şey olmaz. Mesajı silin.

    hakan hakan (15424)