Telefonuma utanmıyor musun böyle bir fotoğraf çekmeye diye bir mesaj geldi virüs olabilir mi?

utanmıyor musun böyle bir fotoğraf çekmeye birde buraya yüklemişsin https://l24.im/Fqh

Diye bir mesaj geldi telefonuma tıkladım indir falan diyordu herhangi bir sey olur mu ?

kar00 kar00 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Linke tıklaman sorun çıkarabilir, malwarebyte indirip full tarama yapmanı öneririm. Eğer kayıtlı kart ya da parola varsa parolaları değiştir ve 2 faktörlü güvenlikleri aktif hale getir. İndirmedin sanırım, o yüzden ciddi bir şey olmayabilir. Yine de dediklerimi yapmanda fayda var.

    astrayos astrayos (141)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Linke baktınız mı ne linki acaba ? kar00 1 yıl önce
    • Dosyayı indirmediğin iyi olmuş fidye yazılımı olma ihtimali var. Tüm dosyalarını kaybedebilirdin. Discord ve play store adını kullanarak masumlaştırmaya çalışmışlar. Gün geçtikçe daha profesyonel oluyorlar,dikkat etmek lazım. astrayos 1 yıl önce

    Burada detaylı olarak anlatılmış bir videomuz var:

    https://www.youtube.com/watch?v=PMLXDcrdNRY

    Yine bu virüsle ilgili bu başlıkta cevaplar verdik:

    Telefonuma "Utanmıyormusun bu resmi çekmeye" diye msaj geldi. Linke tıkladım. Bir şey olur mu?

    hakan hakan (15394)