Telefonuma uygulama kullanmadan telefonumun kaç bit olduğunu nasıl anlarım

Telefonumun kaç bit olduğunu uygulamasız öğrenmek istiyorum

kullanici607871 kullanici607871 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Uygulamasız şu yöntemi deneyebilirsin.

    Epey sitesine gir ve telefonunun marka ve modelini gir.

    Ardından telefonunun özelliklerinden kaç bit olduğunu öğrene bilirsin.

    Epey web sitesi tüm teknolojik cihazların özelliklerini öğrene bilirsin

    https://www.epey.com

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Telefonun 32 bit mi yoksaq 64 bit mi anlamak için telefonun teknik özelliklerinin olduğu bir sayfaya bakabilirsin.  Bunun dışında bence en sağlıklı yok CPU-Z gibi bir program kullanman. Daha sonra istersen programı kaldır.

      CPU-Z uygulamasını buradan indirebilirsin: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z&hl=tr

      Daha sonra System sekmesinde  Kernel Architecture  ifadesini bul. Burada AArch64 gibi 64 bit içeren bir ifade varsa telefonun 64 bit mimariye sahip demektir.

      telefon 32 bit mi 64 bit mi öğrenme

      murat murat (12492)