Telefonuma virüs bulaştı, TimeService ve MonkeyTest virüsleri nasıl temizlenir?

Merhaba benim sorunum telefonuma bulaşan virüsler TimeService ve MonkeyTest adlı virüsler home tuşuna basılı tuttuğumda sürekli bu virüsler ile karşılaşıyorum bunlar hep memory booster diye bi uygulama yüzünden oldu, yani ben öyle düşünüyorum o programıda nerden indirdiğimi hatırlamıyorum ama. Ayrıca memory booster i silersem bu sorunların düzeleceğini düşünüyorum ama oda silinmiyor nedense onu silmeyide gösterirseniz sevinirim lütfen bu virüsleri format atmadan silmenin bi yolunu söyleyin. Başka birinin başınada gelmiş buyrun benimkide aynısı

http://i.hizliresim.com/d2NzZp.png

buda kendi telefonumdaki:

http://i.hizliresim.com/95r9r3.png

taha18 taha18 (9)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ayarlar>Uygulamalar>Tümüne girin. Eğer orada virüs var ise devre dışı bırakın ve kaldırın. Bir de Avast Antivirüs programı yükleyip taratın telefonunuzu. İnşallah işe yarar.

    kenanftl kenanftl (98)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Ayarlar>Uygulamalar>Tümüne Gir şeklinde TimeService ve MonkeyTest adlı virüsleri buldum ama kaldırılamıyor sadece - Durdurmaya Zorla - Devre Dışı Bırak - Verileri Temizle - Önbelleği Sil gibisinden seçenekler var bu virüsleri sadece durdurabilirmiyim ben yani telefondan silmenin bir yolu yokmu ? taha18 8 yıl önce
    • Durmaya zorla veya devre dışı bırak demeden önce avast antivirüsü indirip telefonunuzu taratın. Eğer olmuyorsa devre dışı bırakın. kenanftl 8 yıl önce
    • teşekkürler :) taha18 8 yıl önce
    • Rica ederim oldumu kardeşim :) kenanftl 8 yıl önce
    • Virüs programı indirmeden önce devre dışı bırakmıştım ama artık gelmiyor :) taha18 8 yıl önce
    • :) kenanftl 8 yıl önce

    AVG ANTİVİRÜS Ü İNDİR TARAMA YAP TELEFON YENİ  DOĞMUŞ GİBİ OLCAK

    omer12 omer12 (1)
    8 yıl önce cevaplandı

    • AVG antivirüs programı ile tarama yaptım virüsleri buldu fakat virüsleri kaldıramıyorum bir bilginiz varmı ? Yoksa konu hakkında başlık açıcam :) buyrun buda hızlı resime yüklediğim ekran görüntüsü: http://i.hizliresim.com/QlNmgk.png taha18 8 yıl önce