Telefonuma Windows Kurabilir miyim ?

Telefonuma windows kurabilir miyim ama hem normal telefonumu kullanabilicem hemde istedigim zaman windows kullanabilicem 2 si bir arada olucak kısacası yardımcı olursanız sevinirim ve adminlerden özür diliyorum bu sitenin kurallarını bilmediğim için yanlış bir konu açmıştım ( wifi sifre kirma) ilgiliydi bir daha yapmam neyse soruma cevap verirseniz sevinirim

yardim1315 yardim1315 (37)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonunun markasını modelini ve helen üzerinde mevcut olan işletim sistemini belirtmemişsin ama Microsoft Windows telefonlar hazır cihazlardır ve bu halleriyle piyasaya çıkarlar, satılırlar.

    Telefon piyasasında hakim olan işletim sistemleri android ve ios'tur (ios, iphone telefonlarda). Bunlara sonradan farklı işletim sistemleri sürümleri yüklenemez; android telefonları android, ios yüklü telefonları ios (iphone) olarak kullanmak zorunlu olur.

    Bunun için eğer telefonda windows işletim sistemi tercih ediliyorsa en baştan bu türden bir telefon satın almak gerekir. Fiyatlarıda gayet müsaittir (Android ve ios/iphone telefonlara kıyasla çok daha ucuzdurlar):

    Microsoft Windows Cep Telefonları ve Fiyatları (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Ama abi ben internette kurulabilicegini bulmustum sadece buraya sormamim nedeni daha da yardimci olabilirsiniz diye ve zaten androidi kaldirip kurmuyacagim hane bilgisayarlarda virtual box falan olur sanal bilmem ne kurarsiniz ve telefondada kurulabiliyor diye gordum internette ... yardim1315 6 yıl önce
    • Ve yeni bir sey satin alamam bide bu soruyu sormamim nedeni yani androide windows kurmamim nedeni exe uzantili bazi dosyalari calistirmaktir oyun falan degil programlari falan calistirmak istiyorum . yardim1315 6 yıl önce
    • 1- Sen internette bulduklarına her zaman inanma 2- Android işletim sisteminde sanal sistem kurulamaz, benim bildiğim kadarıyla Android için Virtual Box benzeri bir uygulama yoktur. 3- Telefonlarda hangi işletim sistemi olursa olsun (Windows dahil), hiç birinde exe dosyaları şu an için çalışmaz ve çalışmıyor. Microsoft bunun üzerinde çalışyor ama bu çalışmalar hala sonuçlamadı. Belki orta vadede olabilir. Ama şimdi için, asla.. İnternete her yazılana, her gösterilene inanıpta macera arama, başın derde girer. Maddi olarakta zarar edebilirsin (Enayi parası diyorum ben o hiç yoktan yere çıkan ve çıkarılan masraflara). Yeni Microsoft Windows yüklü telefonlara verebilecek kadar paran bile yokken ne gerek var değilmi ya @yardim1315 temmuz 6 yıl önce
    • Ben para vermemeye calisiyorum ve sanirim biraz safim da :P genede cevapladigin tesekkur ederim :) yardim1315 6 yıl önce
    • Estafurullah.. Biraz bilgisiz ve tecrübesiz diyelim :) @yardim1315 temmuz 6 yıl önce
    • Bir şey değil :) @yardim1315 temmuz 6 yıl önce