Telefonumda Android.BankBot.753.origin adında bir virüs çıktı. Ne yapmalıyım?

Telefonumda virüs taraması yaptım.  Virüs taraması sonunda  Android.BankBot.753.origin adında bir virüs çıktı.  Android.BankBot.753.origin nedir, tehlikeli bir virüs mü?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android.BankBot.753.origin virüsü bir telefon truva atıdır ve bankacılık işlemlerine dair bilgileri çalmak için kullanılır.

    Android.BankBot.753.origin virüsü Gmail hesap bilgileri de dahil telefonda kullanılan tüm şifre, kullanıcı adı gibi bilgileri çalar.  Bu sebepten oldukça tehlikeli bir virüstür.

    Telefon Dr.Web, Malwarebytes, Eset Nod 32 gibi programlar ile taranmalıdır. Tavsiye olarak bu virüs programları ile sırası ile taramanızı öneririm. Zirar birinin tanımadığı virüsü diğeri tanıyabiliyor.

    Android.BankBot.753.origin oldukça tehlikeli bir bankacılık trojanıdır ve mutlaka silinmelidir.   Telefonda bankacılık işlemleri yapılıyorsa virüs temizlendikten sonra şifreler değiştirilmeli ve banka hesaplarında olabilecek olası istenmeyen hareketler inlcelenmelidir.

    alattin alattin (16999)