Telefonumda ekran kilidini açma sorunu

Telefonumun kilit ekranını açmak için ekranın üzerine iki kere tıkladığımda ekranı açılan bir sistemi var.

Ayrıca yan taraftan düğmesine basınca da açılıyor ekran.

Neyse asıl konu şu bir kaç gündür ekrana iki kere tıkladığımda ekranın ışığı zor yanıyor, yandığı zamanda daha ekran kilidini açmak için yukarı kaydırma yapamadan hemen ekran ışığı sönüyor.

Bunun sebebi nedir? Nasıl çözerim bu sorunu?

Ve bu durum gece tlfnu kullanmaya ara verdiğim için olacak ki sabah bu sorun ortadan kalmış oluyor, fakat akşam saatlerinde sorun yine başlıyor.

( Yandaki tuşa basınca ekran ışığı normal açılıyor ve ekran kilidini açana kadar sönmüyor )

Varsa bilginiz yardımcı olur musunuz lütfen.

Telefonum : xioami redmi note 8

mat7 mat7 (336)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ekran ışığının zor yanıyor olması cihazdan kaynaklanan teknik bir problem olabilir. Yazılımsal bir sorun varsa da bir günvelleme yapmanızı tavsiye ederim.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Güncelleme demek istediğiniz sanırım. Güncellemeleri hep yapıyorum aslında . Başka ne olabilir? @xbedirhanx (363) mat7 2 yıl önce
    • Otomatik parlaklık ayarı ile alakalı olabilir veya dediğim gibi donanımsal bir sorun da olabilir. Uzaktan bir şey söylemek zor xbedirhanx 2 yıl önce
    • Donanımsalsa servis yolu gözükür değil mi? Otomatik parlaklık ayarındansa yapabileceğim birşey var mı? @xbedirhanx mat7 2 yıl önce
    • Evet sorun Parlaklık düzeyindeymiş. Yardımınızla çözdüm çok teşekkürler. @xbedirhanx (363 Ayarlardan Ekran bölümüne girin. Parlaklık düzeyine girin. Ve parlaklık düzeyini otomatik olarak işaretleyin . Sonuç telefon ekranını dokunarak açmak normale dönüyor arkadaşlar. Aynı sorunu yaşayanlara bilgi olsun. mat7 2 yıl önce
    • Sorunu çözdüğünüze sevindim:) xbedirhanx 2 yıl önce