Telefonumu değiştirirsem Candy crush saga sıfırlanır mı?

Candy crush saga oyununda  facebook ile giriş yapmadan 610 bölüm ilerledim, yalnız şimdi telefonumu değiştiriyorum. Eğer eski cihazımdan , candy crush app. facebook ile giriş yaparsam oyunum sıfırlanır mı? Yeni cihazımda candy crusha facebook ile bağlanfığımda oyuna kaldığım yerden devam edebilir miyim?

naamah naamah (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Candy Crush Saga hiç oynamadım ama internette biraz araştırdım.

    İngilizce bir yazıdan çevirdim Candy Crush Saga android ve IOS cihazlarda nasıl yedeklenir

    Şöyle deniliyor:

    Facebook ile giriş yapmadan Candy Crush Saga oynarsanız ve telefonunuzu değiştirirseniz Candy Crush Saga'ya ait tüm verileriniz kaybolur. Yani geldiğiniz seviye sıfırlanır.

    Facebook ile giriş yaptığınızda Candy Crush Saga oyununu Facebook otomatik olarak yedekler.Facebook hesapsız tüm geçtiğiniz Candy Crush Saga seviyeleri telefonunuza kaydedilir.

    Fakat telefonunuzu değiştirmeden oyunu yedekleyebilirsiniz.

    IOS: iPhone, iPad  cihazlarda Candy Crush Saga yedekleme

    1.  iExplorer programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.
    2. Bilgisayarınıza  iPad/iPhone/iPod  cihazınızı bağlayın ve  iExplorer programını çalıştırın.
    3. Telefonunuz  iExplorer tarafından tanındığında Apps klasörünü tıklayın.
    4. Candy Crush klasörüne tıklayın.  Documents klasörünü bulun. Bu klasör tüm Candy Crush Saga seviye dosyalarını tutar.
    5.  Documents fklasörünü bilgisayarınıza kopyalayın.

    Yeni telefon aldığınızda aynı işlemleri tam tersi yönde yapın. Yani Candy Crush Saga Documents klasörünü telefonunuza bilgisayardan kopyalayın.

    Android Cihazlarda Candy Crush Saga yedeği nasıl alınır?

    1.  Helium programını Android telefonunuza yükleyin.
    2. Telefonunuz Rootlu değilse  Helium Desktop  programını bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.
    3. Android telefonunuzu bilgisayar bağlayın ve Helium Desktop uygulamasını çalıştırın.
    4. Helium programını android de çalıştırın.
    5. Helium tam olarak çalışana kadar bekleyin.
    6. Telefonun bilgisayar bağlantısını kesin.
    7. Telefonda Helium programını açın.
    8. Helium içinde  Candy Crush klasörünü bulun.
    9.  Backup butonuna dokunun yedekleme başlasın.
    10. Yeni telefon aldığınızda Helium programını yükleyin ve Restore and Sync butonuna dokunun yedeklemeler geri yüklensin.

    umarım çözüm olur.

    sedapekmez sedapekmez (624)
    9 yıl önce cevaplandı

      Selam Dostum eğer telefonundan bir facebook hesabına giriş yaparsan ve o facebook hesabını candy crasda açarsan sıfırlanmaz.  Oyunu açtıktan sonra oyun içinde facebook ile bağlan seçeneği olacak ona tıkla fcebook hesabında daha önce yüklü candy crash olmaması lazım.

      Hatta şu bilgiyide verim telefonunda internet yokken oynadığın oyunları internete bağlandığın an otomatik günceller ve hem bilgisayardan hemde telefondan oynuyabilirsin (:

      Umarım yardımcı olmuştur.

      trzodiac37 trzodiac37 (1)