Telefonumu güncelledikten sonra şarj süresi uzadı

Samsung marka telefonuma yeni güncelleme gelmeden önce 2.5 saatte şarjı doluyordu. Güncelleme geldi ve yükledim, sonrasında 5 saatte şarj olmaya başladı. Sizce sebebi nedir, ne yapmalıyım?

eray1965 eray1965 (11)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Güncelleme ile alakası olmaması lazım. Güncellemeler tersine şarj süresini kısaltır, pil tasarrufunu (kullanım süresini) artırır.

    Pil ve/veya şarj adaptörüyle alakalı bir problem olması gerekir. Herhalde problem güncelleme günlerine tesadüf etti.

    Pili ile şarj adaptörünü başka pil ve şarj adaptörüyle değiştirerek önce birini sonra diğerini şarjda kullanıp denersin. Bu şekilde problem pildemi yoksa şarj adaptöründemi kesin olarak anlarsın.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      @temmuz hocama katılmakla beraber, bazı eski model telefonlara gelen güncellemelerin bu tür hatalara yol açabildiğini belirtmek isterim.

      Normalde buna gerek yoktur ama yine de bir tavsiye vermek istiyorum. Cihazınıza bir defa hard reset adını verdiğimiz işlemi uygulayın. Cihazınız güncellemeyi tam olarak entegre etsin..

      Daha sonra tekrar denersiniz, yine aynı sorun devam ediyorsa bu sefer problem batarya veya şarj adaptöründe olabilir. Değiştirip yenilerini alırsınız.

      Samsung telefonlara nasıl hard reset atılır?

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

        Peki telefon kapalı haldeyken şarj süresi ne durumda. Kapalı durumda şarj süresini test ettiniz mi?

        ismailsarp ismailsarp (6010)
        6 yıl önce cevaplandı

        • Güzel ve problemin kaynağının (veya sebebinin) anlaşılabilmesi bakımından geçerli bir soru @ismailsarp @eray1965 temmuz 6 yıl önce