Telefonumun daha hızlı şarj olmasını ve şarjının daha uzun dayanmasını istiyorum

Casper VIA E2 (rootsuz) telefon kullanıyorum. Şarj etme süresini nasıl arttırabilirim ve şarj azalma süresini nasıl azaltabilirim? Telefonu alalı çok olmadı, yorumlarınızı bekliyorum...

androidhacker androidhacker (28)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunun için telefon alırken daha fazla para vererek hızlı şarj özellikli (ayrıca hızlı şarj adaptörü olmalı) ve kapasitesi (mAH değeri) yüksek bataryalı bir model alınmalıdır.

    Şarj azalma süresi içinde telefonu özenli ve tasarruflu kullanmalısın (gereksiz programları yüklemekten ve kullanmaktan kaçınmalısın).

    Bunlarla alakalı olarak dahada fazla bir imkan ve şansın olmaz maalesef.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Telefon 4000 Mah ve uçak modunu açınca hızlı şarj ediyor ama daha hızlı şarj edemez mi ? androidhacker 6 yıl önce
    • Şarj aletinden mi kaynaklanıyor sizce? androidhacker 6 yıl önce
    • Eğer telefon hızlı şarj özellikli ise (mesela Samsung Note 4 gibi) uçak modunu açmadanda hızlı şarj olur. Hızlı şarj için iki şartı tekrarlıyorum 1- Telefonun hızlı şarj özellikli olması 2- Hızlı şarj özelliği olan telefonun hızlı şarj özellikli bir şarj adaptörüyle şarj edilmesi (Normal şarj özellikli adaptörler telefon hızlı şarj özelliğini desteklesede hızlı şarj gerçekleşmez). Senin telefonun ile alakalı özel bilgiye sahip değilim, bilemiyorum @androidhacker temmuz 6 yıl önce
    • İki şart gerekli diyorum sen şarj aletindenmi diye soruyorsun. Eğer telefonun hızlı şarj özellikliyse demek oluyorki şarj aletin hızlı şarj özellikli değil. Bunları tekrar tekrar sormamalısın @andridhacker temmuz 6 yıl önce
    • Teşekkür ederim cevapladığınız için :) androidhacker 6 yıl önce
    • Bir şey değil :) @androidhacker temmuz 6 yıl önce