Telefonumun ekranı kitleniyor nasıl çözebilirim?

Telefonumun markası samsung galaksi grand prime,telefonumun kilidi açıyorum kitleniyor yani telefonumun ekranı kitleniyor kendi kendine kitleniyor kısacası.Teşekkürler

sonkrall58 sonkrall58 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle bu durumda birkaç seçenek kilitlenmeye sebep olmuş olabilir.

    • Telefon kilitlemek için kullanılan güç butonunda bir sorun yüzünden kendi kendine basılıyor olabilir.
    • Telefonunuzda işletim sistemi kaynaklı oluşan bir sorun nedeniyle böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

     Telefonunuzda önemli verileriniz yok ise telefonunuzu resetleyerek sorununuzu çözmeyi deneyebilirsiniz.Verilerinizi bilgisayar bağlantısı ile yedekleyebilirsiniz.

    Sıfırlama işlemi için telefon başlangıcında Sesi Yükselt + Home ve ardından Güç tuşuna basarak Recovery bölümüne gelin.Recovery bölümünde Sesi Azalt ve Sesi Yükselt tuşları ile aşağı yukarı hareket ederek Wipe Data/Factory Reset seçeneğine gelin ve Güç tuşuna basın.Bu işlem ardından teleofonunuz sıfırlanacaktır.Tekrar ana menüye geri dönerek Reboot System Now yazısına gelerek Güç butonuna basın.Telefonunuz sıfırlanmış bir şekilde yeniden başlayacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      hayır üzgünüm olmadı ama telefoncuya götürcem en kısa zamanda bide benim telefonumun ekranı çatladıktan sonra olmaya başlamıstı tek rar saglun

      sonkrall58 sonkrall58 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Eğer resetlemeden sonra aynı durum yaşanıyorsa sorun donanımsal demektir.Bu yüzden teknik müdahale gerekcektir. ismailsarp 8 yıl önce