Telefonumun hafızası kendi kendine doluyor

arkadaşlar lg k8 2017 kullanıyorum ve bugun oyle bir olayla karşılaşdım telefonda nerdeyse 100mb yer vardı facebook lite ve iki tane oyun (blackplayer kiilapps modlu) wideoshow buda modlu clashroyal ve hill climp racing vardı bunları sildim bana 4gb yer verdi ama bu uygulamalr o kadar fazla yer kaplamıyor

andromobil andromobil (74)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonun hafızası kendi kendine dolmaz. Instagram, Whatsapp, Messenger hatta Chrome yani internet tarayıcın sürekli diske bir şey kaydeder. İzlediğin bir video önce telefonun SD kartına indirilir. Ön belleğe alınır. Bunlar uygulama verisi olarak geçer. Bu sebepten sen baktığında sürekli telefonun hafızası azalıyormuş gibi görürsün.

    Mesela girdin Instagrama resimlere, videolara baktın diyelim o arada instagram uygulama verisi,SD kartta yani telefon belleğinde tutulan veri artar. Ara ara uygulama verilerini temizlemen gerekir.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • abi onbelekde fazla mb yazmıyordu yani sanki birşey tum uygulamalrın önbeleğini silmiş gibi andromobil 4 yıl önce
    • @andromobil yüklü olan uygulamalarına bak. Sistem bakım uygulaması kullanıyorsan o programlar temizlik yapar telefonda murat 4 yıl önce