Telefonun açılış şifresini unuttum sadece parmak izi ile açabiliyorum. Açılış şifresi nasıl kaldırılır?

Huawei p20 lite kullanıyorum. Telefonumda hem parmak izi hem açılış şifresi var. Fakat Pini unuttum şimdi sadece parmak izi ileaçabiliyorum. Güvenlik ayarlarından açılış pin(şifre) kaldırmak istediğimde tekrar parola soruyor kaldıramıyorum.  Telefondaki bu parolayı nasıl kaldırabilirim?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonun açılış şifresini kaldırmak için telefon fabrika ayarlarına döndürmeniz lazım. Fakat bunun için Ayarlar > Telefon sıfırlama ile yapamazsınız. Hard Reset atmanız gerekiyor.

    Hard Reset işleminde tüm bilgiler silinir. Önerim Google Drive kurun ve tüm bilgilerinizi yedekleyin. Fotoğraflar, Whatsapp yazışmaları, kişiler Google hesabınıza yedeklenebilir. Önce tüm bilgileri yedekleyin. Bu bilgiler önemli değilse Hard reset işlemine geçin.

    Telefon açılış şifresini kaldırmak için mutlak telefonda kurulu Google hesap bilgilerinizi biliyor olmalısınız .....@gmail.com ve buna ait parolayı biliyor olmalısıız.

    huawei p20 lite açılış şifresi kaldırmak için aşağıdaki adımları yapın:

    Önemli: Bu işlemde tüm veriler silinir.
    Önemli: Bu işlemin başarılı olması için Google hesabınızın bilgilerini biliyor olmalısınız.  hakan@gmail.com gibi mail adresiniz ve bunun şifresi vardır. Bu bilgileri bilmiyorsanız telefonu sıfırlamayın.

    1. Telefonun açma kapama düğmesine basılı tutun. Kapatma seçeneği geldiğinde kapata dokunun ve telefon kapansın.
    2. Telefonu açarken ses açma düğmesine ve açma / kapatma düğmesine basılı tutarak telefonu açın.
    3. Ekrana EMUI yazan bir menü gelecek.
    4. Burada Wipe data / Factory Reset seçeneğine ses açma dügmesine basarak gelin.
    5. Açma / kapama düğmesi ile onay verin.
    6. Sizden onay isteyecek yine Wipe data / Factory Reset seçeneğine gelin.
    7. Sonraki ekranda sizden Yes yazmanız istenebilir.
    8. Fabrika ayarlarına dönme işlemi başlayacak.  İşlemin sonuna kadar bekleyin. Telefonu kapatmayın.
    9. EMUI ekranına göndüğünde Reboot system now seçeneğini seçin. Telefon yeniden başlayacak.

    Telefonun açılması biraz sürecek. Panik yapmayın. Daha sonra telefon kurulum ekranı gelecek.  Normal bir şekilde ilerleyin. Sonraki adımlarda sizden tekrar Şifre / Pin isteyecek. Bu ekranın altında Hesabımı Google hesabı ile doğrula seçeneği var. Pin girmek yerine bunu seçin. Gmail hesabınızı girin ve parolasını yazın. Bilgiler doğruysa telefon başarılı şekilde sıfırlanacak ve açılış şifresi kaldırılacaktır.

    hakan hakan (15409)