telefonun mikrofonu nasıl oluyor da insan sesini iletirken etraftan gelen sesleri iletmiyor?

merhaba aklimi cok karistiran bir soru oldu ve bende sormak istedim. ornegin pubgde ya da herhangi bir oyunda mikrofonu actigimizda konusabiliyoruz fakat telefondan muzik actigimizda nasil oluyorsa mikrofon algilamiyor ve telefonun hoporleri mikrofonun dibinde :d. yani bizim sesimizi oyuna yansitirken telefonun hoporlerinden gelen muzigi neden aktarilmiyor?

gta5 gta5 (19)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefon mikrofonları özel tasarlanmıştır. Çevreden gelen sesleri engellerken, bunları gürültü olarak algılar, insan sesine odaklanır. Bu sebepten insan sesi daha net iletilirken etraftan gelen sesler karlı tarafa olabildiğince az iletilir. Kafana takılan sorunun cevabı bu olabilir.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • duyulması için ne yapabiliriz? gta5 4 yıl önce
    • ya da ornegin bska bir telefonu yanina koydugumuzda onu algiliyor gta5 4 yıl önce
    • Senin elinden bir şey gelmez @gta5 darkcrak 4 yıl önce