Telefonun sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Telefonun sahte olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Telefonların sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Telefonun sahte olup olmadığını nasıl anlarım?

brsozl brsozl (1961)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android işletim sistemine sahip cihazlar dünyada sayısız firma tarafından üretiliyor.

    Bu çeşitlilik maalesef beraberinde sahte bir diğer söylemle replika cihazlarında pazarda yer almasına neden oluyor.

    Replika olarak adlandırılan bu sahte Android cihazlar (iPhone görünümlü olsa bile) tasarım, arayüz, donanım hatta ağırlık olarak bile orijinalleri ile birebir aynı olabiliyorlar.

    Bizde bu yazımızda ikinci elde telefon alacak ancak sahte olup olmadığı konusunda tereddüte düşen kullanıcılar için Telefonunun sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır? Sorusunu detaylıca yanıtlayacağız.

    Almak istediğiniz akıllı telefonunun veya hali hazırda kullandığınız cihazın sahte olup olmadığını kontrol etmek artık oldukça basit bir hale geldi. AnTuTu Officer uygulaması sayesinde sahte olup olmadığını anlamak istediğiniz cihazın telefon kimliğini kontrol edebilir bu sayede sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz.

    İsterseniz hemen bir telefonun sahte olup olmadığını anlamak için yapılması gereken işlemlere geçelim.

    Telefonun sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır?

    • Bu bağlantıdan sahte olup olmadığını anlamak istediğiniz telefona AnTuTu Officer uygulamasını indirin ve kurun.
    • Daha sonra herhangi bir bilgisayara geçin ve tarayıcınızdan y.antutu.com adresine girin.
    • y.antutu.com sitesinde oluşan QR kodu telefondan AnTuTu Officer uygulaması ile okutun.

    Tüm bu adımların sonucunda eğer bilgisayar ekranında yeşil renkte “The device has passed!” yazısını görürseniz telefonunuz orijinaldir.

    Eğer kırmızı renkte “The device has not passed!” şeklinde bir yazı görürseniz telefonunuz sahtedir.

    brsozl brsozl (1961)