Telegram nedir, nasıl kullanılır?

Telegram nedir?

Telegram Nasıl kullanılır?

Telegram nereden indirilir?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telegram Nedir?

    Telegram, güvenli ve hızlı anlık mesajlaşma sağlayan ücretsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram ile mesajlar çok güçlü bir şekilde şifrelenerek iletilir. Aynı şekilde bu mesajlar yine şifreli bir şekilde saklanır. Telegram  bulut tabanlı bir mesajlaşma yazılımıdır. Bu sayede mesajlarınıza farklı platformlardan ve her yerden erişebilirsiniz. Telegram mesajları diğer mesajlaşma yazılımlarına göre çok daha hızlı bir şekilde iletir.

    Telegram ile mesajlaşma grupları da oluşturmak mümkündür. Bu mesajlaşma gruplarına 100 bin kullanıcıya kadar kişi ekleyebilirsiniz.

    Yine Telegram ile dosya gönderimi mümkündür. Türü ne olursa olsun her tür dosya Telegram ile gönderilebilir.

    Telegram bir diğer özelliği mesajların kendi kendini yok edebilmesidir. Yani siz karşı tarafa zaman ayarlı bir mesaj gönderebilirsiniz. Vakti geldiğinde mesaj kendini yok edecektir.

    Telegram hangi platformlarda çalışır?

    Telegram şu platformları destekler:

    • Android
    • IOS (ipad / iphone)
    • Windows Phone
    • Web
    • MacOS
    • PC  (Windows)
    • MAC
    • Linux

    Yani kısaca Telegram tüm farklı işletim sistemlerinde, patformlarda çalışır.

    Telegram nereden indirilir?

    Telegram indirmek için şu linkleri kullanabilirsiniz:

    Telegram Nasıl kullanılır?

    1. Yüklemek istediğiniz  Telegram sürümünü yukarıdaki linklerden inidirin ve yükleyin.
    2. Telegram kurulumdan sonra sizden Your Phone.... şeklinde telefon numarınızı ister, telefon numaranızı girin.
      Bu ekradan önce gelen arama ve mesajlara erişim için sizden yetki isteyecektir. Bu yetkileri verin.
    3. Daha sonra size Telegram dan bir çağrı gelecek. Bu sayede telefon numaranız onaylanmış olacak. Bu çağrı genelde bir kaç saniye sonra gelecektir.
    4. Telegram  Onay araması geldikten sonra Your name... şeklinde adınızı soracaktır. Adınızı girin. Soyadı girmek zorundu değildir.
    5. Daha sonra Telegram  sizden fotoğraflara erişim için izin isteyecektir. Telegram 'a izin verin.
    6. Daha önce hiç bir konuşmadığınız için ekranda No chats yet mesajı olacaktır.
    7. Sağ köşedeki kalem simgesi ile Telegram kullanan arkadaşlarınıza mesaj yazabilirsiniz. Bu ekranda Telegram kullanan arkadaşlarınızı göreceksiniz.

    Bu işlemlerden sonra Telegram  artık kullanıma hazırdır. Ardakaşlarınız ile Telegram  üzerinden yazışmaya başlayabilirsiniz.

    murat murat (12492)