Televizyon alırken HD mi yoksa Full HD mi almalıyım?

Merhaba, 82 cm genişliğinde bir masam var, aşağıya fotoğrafını eklediğim tabloya bakarsak köşegen inch i 32 inch olan tv aldığımda eni de 81 cm olduğu için masama sığıyor, ama tabloda hem en olarak hem de köşegen olarak inch değerlerini verdiği için kafam biraz karıştı. Diğer sorum ise yayın yapan tüm kanalların "hd" kalitesinde yayın yaptığını biliyoruz, bu durumda alacağım modelin "full hd" değil de hd kalitesinde olması yeterli olur mu? Çünkü full hd ve hd özellikte iki televizyon arasında 500 TL'lik bir fark var.

kalenderrr kalenderrr (41)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Televizyonun genişliği ve masanın genişliğini niye bu kadar dert ettin anlamadım. Masaya koyacaksan zaten bunun için ayaklığı mevcut

    televizyon ayaklığı

    Yani masanın genişliğinin bir önemi yok. Belki sen başka bir şeyi hesaplıyorsundur ama tam olarak kaygını anlayamadım.

    Televizyonun HD desteklerse HD yayınlarını izleyebilirsin. Zaten kanallar HD yayın yapıyor. FULL HD özelliğini ancak USB ile televizyondan film izlerken veya Netflix gibi online platformları televizyona bağlarsan izleyebilirsin. Yoksa karasal ya da uydu yayını yapan kanallarda full hd zaten yok.

    hakan hakan (15394)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Çünkü masanın bir kenarında dolap bir kenarında da duvar var, dolayısıyla eni 82 cm den geniş olan tv giremez, masanın yerini değiştirsem daha büyük tv alırım ama bu seferde oda küçük tv büyük olacağından gözüme çok zarar verir hem de fiyatı çok artacak, Köşegen inch değerine baktığımda 32 inch'in en değeri 81 cm yapıyor. Bu durumda resmini yukarıya eklediğim televizyonu alabilirim diye düşünüyorum. Bu arada televizyonu digitürk yayınları/TV seyretmek için alacağım için hd yayın yapan tv almaya karar verdim. Teşekkür ederim hocam. kalenderrr 4 yıl önce
    • Hayırlı olsun şimdiden @kalenderrr hakan 4 yıl önce