Temel alınan bağlanti kapatıldı SSL/TLS Güvenli kanalı içi güven ilişkisi kurulamadi

Arkadaslar robloxta hileyi incejt yaptimda aliyorum:Temel alınan bağlanti kapatıldı SSL/TLS Güvenli kanalı içi güven ilişkisi kurulamadi programsal bisey yok vpn ile calistrinca sorun kalkiyor ama vpn kulanmayi sevmem 2 katina katliyor buyrun ssi http://hizliresim.info/i/334j internet ayarlarini pek kurcalamak istemiyorum bozarim diye korkuyorum yardimci olanlara simididen tesekur ayrintilar bolumunde yazanlar ise sunlar.

Bu iletişim kutusu yerine JIT hata ayıklamayı çağırma
hakkında detaylı bilgi için bu iletinin sonuna bakın.

************** Özel Durum Metni **************
System.Net.WebException: Temel alınan bağlantı kapatıldı: SSL/TLS güvenli kanalı içi güven ilişkisi kurulamadı. ---> System.Security.Authentication.AuthenticationException: Doğrulama yordamına göre uzak sertifika geçersiz.
   konum: System.Net.Security.SslState.StartSendAuthResetSignal(ProtocolToken message, AsyncProtocolRequest asyncRequest, Exception exception)
   konum: System.Net.Security.SslState.CheckCompletionBeforeNextReceive(ProtocolToken message, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartSendBlob(Byte[] incoming, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.ProcessReceivedBlob(Byte[] buffer, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReadFrame(Byte[] buffer, Int32 readBytes, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReceiveBlob(Byte[] buffer, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.CheckCompletionBeforeNextReceive(ProtocolToken message, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartSendBlob(Byte[] incoming, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.ProcessReceivedBlob(Byte[] buffer, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReadFrame(Byte[] buffer, Int32 readBytes, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReceiveBlob(Byte[] buffer, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.CheckCompletionBeforeNextReceive(ProtocolToken message, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartSendBlob(Byte[] incoming, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.ProcessReceivedBlob(Byte[] buffer, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReadFrame(Byte[] buffer, Int32 readBytes, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReceiveBlob(Byte[] buffer, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.CheckCompletionBeforeNextReceive(ProtocolToken message, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartSendBlob(Byte[] incoming, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.ProcessReceivedBlob(Byte[] buffer, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReadFrame(Byte[] buffer, Int32 readBytes, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReceiveBlob(Byte[] buffer, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.CheckCompletionBeforeNextReceive(ProtocolToken message, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartSendBlob(Byte[] incoming, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.ProcessReceivedBlob(Byte[] buffer, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReadFrame(Byte[] buffer, Int32 readBytes, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReceiveBlob(Byte[] buffer, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.CheckCompletionBeforeNextReceive(ProtocolToken message, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartSendBlob(Byte[] incoming, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.ProcessReceivedBlob(Byte[] buffer, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReadFrame(Byte[] buffer, Int32 readBytes, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReceiveBlob(Byte[] buffer, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.CheckCompletionBeforeNextReceive(ProtocolToken message, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartSendBlob(Byte[] incoming, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.ProcessReceivedBlob(Byte[] buffer, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReadFrame(Byte[] buffer, Int32 readBytes, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartReceiveBlob(Byte[] buffer, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.CheckCompletionBeforeNextReceive(ProtocolToken message, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.StartSendBlob(Byte[] incoming, Int32 count, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.ForceAuthentication(Boolean receiveFirst, Byte[] buffer, AsyncProtocolRequest asyncRequest)
   konum: System.Net.Security.SslState.ProcessAuthentication(LazyAsyncResult lazyResult)
   konum: System.Net.TlsStream.CallProcessAuthentication(Object state)
   konum: System.Threading.ExecutionContext.RunInternal(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolean preserveSyncCtx)
   konum: System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolean preserveSyncCtx)
   konum: System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
   konum: System.Net.TlsStream.ProcessAuthentication(LazyAsyncResult result)
   konum: System.Net.TlsStream.Write(Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 size)
   konum: System.Net.PooledStream.Write(Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 size)
   konum: System.Net.ConnectStream.WriteHeaders(Boolean async)
   --- İç özel durum yığını izlemesinin sonu ---
   konum: System.Net.WebClient.DownloadDataInternal(Uri address, WebRequest& request)
   konum: System.Net.WebClient.DownloadString(Uri address)
   konum: System.Net.WebClient.DownloadString(String address)
   konum: WeAreDevs_API.ExploitAPI.IsUpdated()
   konum: WeAreDevs_API.ExploitAPI.LaunchExploit()
   konum: RedBoy_V1.Form1.flatButton1_Click(Object sender, EventArgs e)
   konum: System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
   konum: System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
   konum: System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
   konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
   konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
   konum: System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

************** Yüklü Derlemeler **************
mscorlib
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.7.3133.0 built by: NET472REL1LAST
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v4.0.30319/mscorlib.dll
----------------------------------------
RedBoy V1
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 1.0.0.0
    Win32 Sürümü: 1.0.0.0
    CodeBase: file:///C:/Users/oem/AppData/Local/Temp/Rar$EXa3940.6749/RedBoy%20V1/RedBoy%20V1.exe
----------------------------------------
System.Windows.Forms
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.7.3062.0 built by: NET472REL1
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.7.3151.0 built by: NET472REL1LAST_B
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Drawing
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.7.3062.0 built by: NET472REL1
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
----------------------------------------
WeAreDevs_API
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 1.0.0.0
    Win32 Sürümü: 1.0.0.0
    CodeBase: file:///C:/Users/oem/AppData/Local/Temp/Rar$EXa3940.6749/RedBoy%20V1/WeAreDevs_API.DLL
----------------------------------------
System.Configuration
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.7.3062.0 built by: NET472REL1
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
----------------------------------------
System.Core
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.7.3081.0 built by: NET472REL1
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Core/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Core.dll
----------------------------------------
System.Xml
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.7.3062.0 built by: NET472REL1
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
----------------------------------------
FlatUI
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 1.0.0.0
    Win32 Sürümü: 1.0.0.0
    CodeBase: file:///C:/Users/oem/AppData/Local/Temp/Rar$EXa3940.6749/RedBoy%20V1/FlatUI.DLL
----------------------------------------
FastColoredTextBox
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 2.16.21.0
    Win32 Sürümü: 2.16.21.0
    CodeBase: file:///C:/Users/oem/AppData/Local/Temp/Rar$EXa3940.6749/RedBoy%20V1/FastColoredTextBox.DLL
----------------------------------------
System.resources
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.7.3062.0 built by: NET472REL1
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/System.resources.dll
----------------------------------------
mscorlib.resources
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.7.3062.0 built by: NET472REL1
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/mscorlib.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms.resources
    Bütünleştirilmiş Kod Sürümü: 4.0.0.0
    Win32 Sürümü: 4.7.3062.0 built by: NET472REL1
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
----------------------------------------

************** JIT Hata Ayıklama **************
JIT hata ayıklamayı etkinleştirmek için, bu uygulamanın veya
bilgisayarın (machine.config) .config dosyasında
system.windows.forms bölümünde jitDebugging değeri ayarlanmış olmalıdır.
Ayrıca uygulama hata ayıklama etkin durumdayken derlenmiş
olmalıdır.

Örneğin:

<configuration>
    <system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

JIT hata ayıklama etkinken, işlenmemiş özel durumlar
bu iletişim kutusunda işlenmek yerine bilgisayarda kayıtlı
JIT hata ayıklayıcısına gönderilir.

sasbless sasbless (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Oyunlarındanda hilelerindende anlamam. Yani yaşadığın problemin sebebi ve çözümü hakkında herhangi bir bilgi ve tecrübem bulunmuyor. Ama yazdıklarında bir nokta dikkatimi çekti, VPN kullandığında bahsettiğin problem yaşanmıyormuş. Öyleyse bağlantıların için yabancı bir DNS atamayı deneyebilirsin. Google DNS tavsiyemdir.

    Alttaki gibi:

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • evet bu yarı yarıya işe yarıyor ama benim sertifkalarda problem oldunu düşünüyorum senin dedini yaptım o hata giti ama bu seferde şöle bi hata alıyorum https://i.hizliresim.com/Q2NJrv.png sasbless 5 yıl önce
    • Hata mesajında özet olarak "pastebin.com" ismininin (yada adresinin) çözülemediği belirtiliyor; @alattin, @hakan, @murat bir baksınlar bakalım @sasbless temmuz 5 yıl önce

    ve ayrıntılara tıkladıma sll/tls ile aynı JIT hatasını veriyor yani sadece hatanın ismi değişmiş oldu    ve o adrese gitmek icinde vpn lazim nasil bi cikmaza girdim ben :)

    sasbless sasbless (1)
    5 yıl önce cevaplandı

      Aldığın hataya göre söyleyebileceğim şey: Kullandığın uygulama SSL ile bir sunucuya bağlanmak istiyor. Ama bu sunucu yasaklı / engelli olabilir. Bu sebepten VPN ile sorunsuz çalışıyor.

      Kullandığın program ile ilgili en ufak bir bilgim yok ama program SSL üzerinden uzak bir sunucuya erişmek istiyor. Fakat bağlantını engelleyen bir şeyler var.  Bunun da bilgisayar ayarı vs ile ilgisi yok.

      Eset Nod 32 gibi bazı antivirüsler ya da güvenlik duvarları bu tür sorunlar çıkartabiliyor. Eğer hiç birini kullanmıyorsan programın erişmek istediği sunucu Türkiye'de yasaklı olabilir. Örneğin Wikipedia'ya erişmek istediğinde erişememen gibi bir engelleme söz konusu.

      murat murat (12492)
      5 yıl önce cevaplandı

        Kullandığın program güvenli bağlantı gerektiren bir sunucuya bağlanmak istiyor. VPN ile bu sunucuay bağlanabiliyor fakat normal yollar ile bu sunucuya bağlanamıyor. Bu da bağlantında bu sunucuya bağlanmayı engelleyen bir sorun var demek. Eğer antivirüs programı kullanıyorsan bunu devreden çıkart ve öyle dene.

        Bunun dışında @murat ile aynı fikirdeyim.  Bağlanmaya çalışılan uzak sunucu Türkiye'de yasaklı, engelli olabilir.

        hakan hakan (15424)