Temiz Kurulum yapamamak

Merhabalar,

Öncelikle benim problemim farklı bir Win10 sürümü kullanırken manuel olarak Win10 Kasım ayı güncelini yüklememle başladı. Bu güncellemeyi almamla birlikte bilgisayar inanılmaz şekilde disk ve bellek kullanıyor ve çok yavaş açılıyordu. Sistem sıfırladım, eski sürüme geri döndüm vs sorun yine aynı şekilde duruyordu.

Ben de yaptığım araştırmalar sonrası Temiz Kurulum yapıp 2004 20H1 Mayıs 2020 sürümüne geçeyim dedim çünkü bu sürümde bir sorun yaşamamıştım.

Rufus üzerinden eski versiyon iso yu edinip usb ye yükledim.

Bios a geldim kuruluma geçtim vs. var olan tüm diskleri sildim. Önce biçimlendirdim sonra sildim sanırım. Birincil sürücü (sürücü 0, bölüm 1) buradan yeni disk oluşturamadım.

Ayrıca sürücü 0 ayrılmamış alanı da silemedim.

Birincil sürücüye geldiğimde ileri yaptığımda 99 a kadar gelip "windows gereken dosyaları yükleyemiyor" hatası veriyordu. En az 10 kez denedim bunu.

Sonrasında biraz daha araştırma yaparak komut kısmından disk komutları girdim ve sil dedim. Akabinde checking media hatası almaya başladım :(

Ne olur bana yardım edin çok zorlanıyorum şu aşamada.

Teşekkür ederim.

ailinel ailinel (1)
2 yıl önce sordu

  • @hakan Özellikle size sormak için üye oldum ailinel 2 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Kardeş sana şimdi bi link verecem onu adım adım izle https://www.youtube.com/watch?v=6gtihDrHJf0

bide adamın söyledi bi program var onu kullan o neyapcanı nasıl yapacanı söyler sana https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

bide o 0 sıfır ayrılmamış alan virüs gibi bir şey bendede vardı xp yüklerken belki oyüzden yapamıyordum

andromobil andromobil (74)
2 yıl önce cevaplandı

    Sorunu geç gördüm, şehir dışındaydım.  Soruna gelirsek;

    "windows gereken dosyaları yükleyemiyor" hatasından dolayı ben senin USB belleğindeki Windows dosyalarıyla ilgili sorun yaşadığını düşünüyorum.

    Windows 10 üzerine güncelleme yüklemek ile Windows 10 güncel sürüm yüklemek arasında ciddi performans farkı var. Bu sebepten önerim şu: https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 sitesinden güncel Windows 10 ISO dosyasını indir ve bunu Rufus ile USB belleğe yaz.  Daha sonra kurulumunu USB bellek ile yap.

    Sorun yaşadacağını düşünmüyorum.  Yine kurulum aşamasında bölümleri sil ve yeniden oluştur.

    hakan hakan (15424)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Kardeş rufus ile olmaz beni verdim video daki gibi yaparsa daha iyi olur ben denedim ve kullanıyorum andromobil 2 yıl önce
    • @andromobil Nerenden uydurdun Rufus ile olmayacağını? Bugüne kadar yüzlerce defa Rufus ile Windows ISO yazdırdım. Media Creation Tool ile yaşadığım sorunların haddi hesabı yok. Rufus ISO yazdırmak için şuan kullanılacak en iyi program. hakan 2 yıl önce
    • Kardeş ben kullanmıyorum Windows 7 bile rufus vs ile kurmak iyi olmuyor ben xp kurunca bile win setup usb kullanırım andromobil 2 yıl önce
    • @andromobil sen kullanıyorsun diye tek doğru o değil. Rufus ile kurmuyorsun zaten. Rufus ile ISO dosyasını USB belleğe yazdırıyorsun. hakan 2 yıl önce
    • tamam verdim linkte yazdırma programı var zaten andromobil 2 yıl önce
    • indiriyor daha sonra seçiyon dvd mi usb mi olsun diye andromobil 2 yıl önce