Temp klasöründeki dosyaları silersem bilgisayara zararı olur mu?

İnternette dolaşırken bi fotoğraf gördüm ve fotoğrafta %temp% dosyalarını silerseniz bilgisayarınız hızlanır yazıyordu ama güvenemedim onları silersem bilgisayara bi zararı olur mu?

Windows 10 kullanıyorum.

kerem52 kerem52 (37)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Temp klasörü işletim sisteminin, yani Windows 7, Windows 10 gibi, geçici dosyaları depoladığı bir klasördür.

    Örneğin bir program kurdunuz, program kurulumu sırasında sıkıştırılmış dosyadan çıkarılan dosyalar, Windows güncelleştirmesi gibi işlemlerden arta kalan dosyalar Temp klasöründe tutulur.

    Temp klasörü içindeki tüm dosyaları silebilirsiniz.  Temp klasöründeki dosyaların silinmesi bir soruna yol açmaz.

    Temp klasöründeki dosyaları silmek bilgisayarı hızlandırır mı derseniz, aslında temp klasörünü temizlemek bilgisayarın performansını arttırmaz. Fakat gereksiz olan bu dosyaların silinmesi disk üzerinde boş alan yaratır, bilgisayarda virüs tarama, disk tarama gibi işlemler daha kısa sürer.

    hakan hakan (15394)