%temp% , temp ve Recovery klasörlerinin içerisindekileri silsem sistemime herhangi bir zarar gelirmi?

Merhaba;

İnternette %temp%, temp ve Recovery klasörlerinin içindekileri sildiğimizde bilgisayarı hızlandırdığını duydum. Yapsam Bilgisayarıma bir zarar gelirmi?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Recovery'den ne istiyorsun? O kalsın diğerini silebilirsin. Hızlanma falan hikaye (Belki biraz ama o da pek hissedilemez zaten).

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz :) İnternette öyle görmüştüm. Sağol abi sen olmasan gidiyordu klasör :) toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz gönül rahatlığı ile silebilirim değilmi %temp% yi ? toprak34 6 yıl önce
    • Evet.. Zaten sen silmesen bile onlar PC kapatılıp açıldığında, kullanılmaları ortadan kalktıklarında sistem tarafından silinirler. Temp, temporary kelimesinin kısaltılmış yazılmasıdır ve Türkçesi "geçici" demektir. Geçici olmaları, onların işlerinin bitmesi halinde kaldırılacağı, silineceği veya kullanıcı açısından tereddüt edilmeden silinebileceği anlamına gelir :) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • :) @temmuz sağol abi toprak34 6 yıl önce
    • Sende sağol @toprak34 temmuz 6 yıl önce