TeraCopy nedir? TeraCopy nasıl kullanılır?

TeraCopy Nedir?  TeraCopy nasıl kullanılır?  TeraCopy gerçekten faydalı bir programı mı? TeraCopy nereden indirilir? TeraCopy ücretli mi?

murat murat (12492)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    TeraCopy Nedir?

    TeraCopy bir klasör dosya kopyalama aracıdır. Windows ve MAC ortamlarında kullanabileceğiniz başarılı bir dosya / klasör kopyalama yöneticisidir. Bir dosyanın kopyalanması sırasında sorun oluşursa, kopyalanan dosyada hasar varsa TeraCopy  bunu onarmayı ve kurtarmayı dener. Ayrıca bir klasör dolusu dosyadan sadece birinde hasar varsa TeraCopy  tüm kopyalama işlemini sonlandırmaz. Sadece sorunlu olan dosyayı kurtaramazsa atlar ve kopyalama işlemine devam eder.  Ayrıca TeraCopy'de Verify yani sınama da vardır. TeraCopy  ile dosyaların doğru şekilde kopyalanıp kopyalanmadığını da kontrol edebilirsiniz.

    TeraCopy  kopyalama sırasında bir hata oluşursa hatayı size gösterir ve  onarmanız için size imkan sağlar.  TeraCopy  gereksiz dosyaları kopyalamayarak kopyalama hızını da arttırır.

    TeraCopy nereden indirilir?

    TeraCopy kendi web sitesi üzerinden indirilebilir. TeraCopy ücretsiz bir uygulamadır. TeraCopy PRo sürümü ücretlidir.

    TeraCopy indirmek için şu linke tıklayın: TeraCopy indir (https://www.codesector.com/files/teracopy.exe) TeraCopy yaklaşık 4.5MB boyutunda ve oldukça küçük bir programdır. Ayrıca TeraCopy kurulumsuz olarak da kullanılabilir.

    TeraCopy nasıl kullanılır?

    TeraCopy kullanımı

    1. Yukarıdaki linkten indirmiş olduğunuz teracopy.exe dosyasını çift tıklayın.
    2. İlk Licence Agreement  yani lisans anlaşması çıkar. I acceptt.... seçin ve Next tıklayın.
    3. Bu ekranda Normal Version seçin
      TeraCopy kullanımı
    4. TeraCopy yüklemesini Next botununa basarak bitirin.
    5. TeraCopy artık kullanıma hazırdır.
    6. TeraCopy sürükle - bırak işlemlerini destekler. Koplayama istediğiniz dosyayı sadece sürükleyin ve hedefe bırakın
      Teracopy sürükle bırak
      Burada Move With TeraCopy seçerseniz taşıma TeraCopy ile gerçekleşir.
    7. Kopyalamak istediğiniz dosya ya da klasörü sağ tuşla tıklayın.Sağ tık menüsüne TeraCopy kısa yolu gelmiş olmalı. Yoksa Programlardan TeraCopy uygulamasını çalıştırın.
      Teracopy kullanımı - dosya kopyalama
    8. Karşınıza şu şekilde TeraCopy arayüzü gelecek
      Teracopy arayüz
      Burada Copy seçili dosyayı kopyalar, Move seçili dosyayı taşır, Test seçili dosyayı test eder, Delete seçili dosyayı siler. Copy veya Move botununa basarsanız dosyanın nereye kopyalanacağını seçmeniz gerekir. Browse ile kopyalanacak sürücüyü seçin.
      TeraCopy kullanımı oldukça basit bir program.

    TeraCopy gerçekten faydalı bir programı mı?

    TeraCopy oldukça faydalı bir program. Dosya sınaması kopyalanan dosyanın kaynak ve hedef dosyalarını karşılaştırır ve bir hata var mı kontrol eder. Böylelikle kopyalamada bir hata olmadığından emin olursunuz. Bu işlemi Hash teknikği ile yapar.  Yine Sürükle - Bırak işlemlerde TeraCopy devreye girer ve kolayca taşıma yapabilirsiniz. TeraCopy Windows Gezginine göre çok daha hızlı ve sağlıklı dosya kopyalama gerçekleştirir.

    murat murat (12492)