Teredo Tunneling Pseudo-Interface Kod 10 Hatası

Windows 8'de aygıt yöneticisinde, Ağ bağdaştırıcısı altındaki Teredo Tunneling Pseudo-Interface üzerinde ünlem işareti var. Teredo Tunneling Pseudo-Interface çift tıkladığımda Aygıt durumunda Bu aygıt başlatılamıyor Kod 10 yazıyor.

Windows 8'de Teredo Tunneling Pseudo-Interface kod 10 hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8'de ünlem işareti ile gösterilen Bu aygıt başlatılamıyor Kod 10 hatası aygıtın düzgün çalışmadığını gösterir. Sürücünün hasar görmesi veya eksik yüklenmesi, yüklenmemiş olması sarı ünlem simgesi ile gösterilen Kod 10 hatasına sebep olur.

    Windows 8 işletim sisteminde Teredo, IPv6 paketlerini desteklemeyen ağ aygıtları için kullanılan bir teknolojidir. Şuanda kullandığımız sistem IPv4 sistemidir. Teredo teknolojisi IPv6 paketlerini sarmalayarak IPv4 sistemler tarafından kullanılmasına olanak sağlar.

    Varsayılan olarak Teredo  Windows 8'de varsayılan olarak yüklü ve sisteme gömülü gelir. Normalde Teredo Tunneling Pseudo-Interface aygıt yöneticisinde zaten görünmemelidir. Bir aygıt IPv6 kullanmak istediğinde otomatik olarak aktif edilir.

    Eğer bir firewall benzeri yazılım kullanıyorsanız (Zonealarm gibi) firewall IPv6 isteklerini bloklayacak ve bu da aygıt yöneticisinde Teredo Tunneling Pseudo-Interface'in sarı ünlem işareti ile görünmesine sebep olacaktır.

    Bu durumdan kurtulmak için kullandığınız  Firewall içinden IPv6 seçeneğini aktif etmelisiniz.

    Windows 8 Teredo Tunneling Pseudo-Interface kod 10 hatasının çözümü:

    Windows 8 Aygıt yöneticisinde Teredo Tunneling Pseudo-Interface'in sarı ünlem işareti ile görünüyorsa aşağıdaki işlemleri yapın:

    1. Windows 8 masaüstü ekranında Windows ve R tuşlarına basın ve çalıştır ekranına Regedit yazın, enter tuşuna basın.
    2. Kayıt defterinde şu yolu izleyin:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\TCPIP6\Parameters
    3. Bu yol altındaki DisabledComponents kaydını bulun ve çift tıklayın. Değeri 0 yapın.
    4. Eğer bu DisabledComponents değeri yoksa, Düzen >Yeni menüsünden DWORD (32-bit) seçin.
    5. Adına DisabledComponents yazın. Çift tıklayın değere 0 yazın.
    6. Kayıt defterini kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bilgisayar açıldıktan sonra Teredo Tunneling Pseudo-Interface hatasının çözülmüş olacaktır.

    Normalde Windows 8 aygıt yöneticisinde Teredo Tunneling Pseudo-Interface aygıtını göremiyorsanız sorun çözülmüş demektir.

    murat murat (12492)