Termal macun önerisi

Termal macunların hepsi aynı mı? Termal macun alırken neye dikkat etmeliyim? En iyi termal macun hangisi? Termal macun alırken sadece fiyata mı dikkat etmeliyim? Termal macunlar arasında ne fark var?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Termal macunların hepsi aynı değil. Termal macunlar farklı maddelerden üretiliyor. Eğer hiç bir şeyden anlamayan bir kullanıcıysanız mutlaka markalı bir termal macun al. Mesela Cooler Master, Arctic, Zalman gibi bir marka tercih edebilirsin.

    Termal macunların ısı iletkenliği farklı oluyor. Markasız ve ucuz olanlar ısı iletkenliği açısından iyi değiller ve çabuk kuruyorlar.

    Termal macunlarda (Thermal Conductivity / Termal iletkenlik) diye bir kavram var ve markalar arasında kaliteyi belirleyen en önemli faktörlerden biri bu diyebilirim.

    Viskozite diğer önemli bir kriter. Isı iletkenliği mükemmel olabilir ama akışkan bir şekilde kurumadan ne kadar süre kalabiliyor? Etkinlik süresi olarak bunu genelde belirtirler (1 yıl, 2 yıl gibi)

    murat murat (12492)