Termal macun sürdükten sonra bilgisayar açılmıyor: pciidex.sys hatası

Termal macun sürdükten sonra Windows yüklenemiyor ve hata veriyor. Windows önyükleme yöneticisi dosya: pciidex.sys durum: 0xc0000098 bilgi: gerekli bir dosya eksik vey bozulmuş olduğundan vindows yüklenemedi

osman0601 osman0601 (1)
4 yıl önce sordu

  • Termal macununu sildin mi yoksa yeniledin mi ne anlatmaya çalıştın orada. darkcrak 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Termal macun sürdükten sonra bilgisayar açılmıyor demişsin. Soru içeriğinde de hata yazmışsın. Termal macun sürme işlemi sırasında bir şeyleri yerinden oynatmış olabilirsin.

Önerim tekrardan fanı çıkart ve termal macunu sil yeniden sür. İşlemcinin yerine düzğün şekilde oturduğundan emin ol. Daha sonra anakart üzerinde önce ramlari sök ve sonra yeniden tak. Ramlar yerlerinde oynamış, bir temassızlık oluşmuş olabilir. Elinle HDD kablosu gibi kabloları bir yokla. Yerlerinden oynamış olabilirler.

pciidex.sys dosyası anakart ve HDD ile ilgili bir sistem dosyasıdır. Sen pciidex.sys hatası almışsın. Daha önce pciidex.sys hatası olmadığına göre dediğim gibi bir şeyleri yerinden oynatmış olma ihtimalin çok yüksek. Bazen hafif bir temassızlık bu tür sorunlara yol açabilir.

hakan hakan (15424)