Termal macunu değiştirdikten sonra ısınma sorunu?

Bilgisayarıma geçen termal macunu sipariş ettim 13 TL ye ve bu termal macun elime ulaştı ve termal macunu nasıl değiştireceğimi de internet üzerinden araştırdım ve değiştirdim fakat bilgisayar sitres altında iken 90 ile 100 derece arasında gidip geliyordu tamam dedim bir daha değiştiriyim ve tekrardan değiştirdim fakat halen daha bilgisayarım acayip şekilde ısınıyor sitres altında iken.

Termal macununu iyice yaydım ayrıca bilgisayarım laptop ne yapmam gerekiyor?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bütün termal macunların iletme hızı vardır yani bilgisayarına hangi termal macununu alırsan al bunların hepsinin soğutma şekli farklıdır fakat kaliteli termal macunlarındaki iletme hızı fazladır buda ne oluyor sıcaklığı direk olarak termal borulardan dışarı atıyor ve bilgisayarının soğumasını sağlıyor. Senin soruna gelecek olursak sanırsam kalitesiz ve sıradan bir termal macun almışsın ve bu termal macunun iletme hızı çok düşük ve bunu yükseltmek için slikon termal macun alman gerekiyor slikon termal macun dediğim o da termal macun fakat bunların iletme hızı daha yüksek ve daha kalitelilerdir yani senin bilgisayarın stres altındayken 90-100 derce görürken iletme hızı yüksek olan termal macunda 70-80 dece görürsün hatta daha az bile göre bilirsin.

    Sana bir kaç termal macun önerim olacak fakat bunların fiyatları yüksek ama kaliteliler fakat senin aldığın termal macunda iş görür ama senin aldığın termal macun iş için veya günlük çalışmaların için ideal fakat bu önereceğim termal macunlar hem iş hem de oyun için ideal.

    darkcrak darkcrak (5168)