Ters tırnak işareti ` nasıl yapılır?

Klavyeden ters tırnak işareti nasıl yapılır? Her seferinde başka siteden kopyalıyorum. İstediğim tek ters tırnak çıkartmak yani `  karakteri. Bunu klavyeden hangi tuşlara basınca çıkartıyoruz? Windows 10 kullanıyorum

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     back-tick  yani ters tik işareti bir diğer adıyla ters tek tırnak işareti, ters apostrof  işaretinden farklıdır.

    Klavyeden ALT GR tuşu ile birlikte üzerinde ters virgül bulunan tuşa bas. İlk başta bir şey olmayacak sonra herhangi bir tuşa bas. `t böyle bir şey olacak. Sonra oradan t harfini sil mesela.

    ters tırnak

    murat murat (12492)