TeslaCrypt ile şifrelenmiş dosyalar nasıl açılır?

Bu çözüm TeslaCrypt ile şifrelenmiş ve uzantısı

  • .xxx
  • .ttt
  • .micro
  • .mp3

olan ve orjinal uzantı korunarak yapılan şifrelenemiş dosyaların nasıl çözüldüğünü anlatmaktadır.

Uzantısı .xxx olan dosyaların şifresi nasıl çözülür?

Uzantısı .ttt olan dosyaların şifresi nasıl çözülür?

Uzantısı .micro olan dosyaların şifresi nasıl çözülür?

Uzantısı .mp3 olan dosyaların şifresi nasıl çözülür?

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    TeslaCrypt ile şifrelenmiş dosyalar nasıl açılır?

    Dosyaları TeslaCrypt ile şifrelenmiş kullanıcılara bir müjdemiz var. Artık dosyalarınızı açmak mümkün.

    Şifreli dosya uzantısı .xxx, .ttt, .micro, .mp3 olan veya orjinal dosya uzantısı ile şifrelenmiş dosyalar artık bir Master Key vasıtası ile açılabiliyor.

    TeslaCrypt virüsünü geliştiren kişiler kısa bir süre önce bu projelerini sonlandırdılar ve dosyaları çözmek için gerekli bir anahtarı yayınladılar.

    Tüm TestlaCrypt uzantılı dosyaları çözmek için gerekli Master Key:

    440A241DD80FCC5664E861989DB716E08CE627D8D40C7EA360AE855C727A49EE

    Uzantısı .xxx, .ttt, .micro, .mp3 olan, TeslaCrpty ile şifrelenmiş dosyaların şifresi nasıl çözülür?

    Şifreli dosyaları çözmek için adım adım şu işlemleri uygulayın:

    1. Şifreli dosyaları çözmek için gerekli olan uygulamayı, TeslaDecoder programını buradan indirin.
    2. İndirdiğiniz TeslaDecoder.zip dosyasını açın.
    3. Zip dosyasını açtığınız klasördeki TeslaDecoder.exe uygulamasını çift tıklayarak çalıştırın.
    4. TeslaDecoder uygulamasında Set Key butonuna basın.
    5. Set Key ekranında Extension bölümüne tıklayın.
    6. Eğer dosyalarınızın uzantısı .xxx, .ttt, .micro, .mp3 ise  Extension bölümünü  .xxx, .ttt, .micro, .mp3 olarak seçin.
    7. Dosyalarınız şifreli ama uzantısı değişmediyse <as original> seçin.
    8. Set Key butonuna tıklayın.
    9. Tüm bilgisayardaki şifrelenmiş dosyaları çözmek için Decrypt all butonuna basın.
    10. Do you wish to overwrite.... sorusuna Hayır olarakcevap verin.
    11. Şifre çözme işlemi vakit alacaktır sabırla bekleyin.
    12. İşlem sonrasında dosyalarınızın şifresinin çözüldüğünü göreceksiniz.
    13. Şifresi çözülen dosyaların yedekleri .TeslaBackup uzantısı ile diskinizde yedeklenecektir. Eğer dosyalarınızın şifresi başarı ile çözüldüyse .TeslaBackup uzantılı dosyaları silebilirsiniz.

    TeslaCrypt fidye virüsünün çözüme kavuşmasında ESET ve BloodDolly büyük emek harcamıştır. uzmanim.net olarak kendilerine teşekkür ederiz.

    Yukarıdaki yöntem tüm TeslaCrypt sürümleri için geçerli bir çözümdür.

    alattin alattin (16984)
    7 yıl önce cevaplandı

    • tabiyki önerrim hocam teşekürler candan 7 yıl önce
    • .xxx, .ttt, .micro, .mp3 virüsleri için olacaktı @candan yanlış yazmışım alattin 7 yıl önce
    • Merhaba, do you wish to overwrite sorusuna evet demişim dosyalarımın düzelmediğini görünce decrypt işlemi durdurdum fakat uzantılar micro olarak kaldı dosyalar açılıyor fakat uzantıları farklı bunu düzeltmenin yolu yok mu kullanici748535 7 yıl önce
    • @kullanici748535 eğer tüm dosyalar aynı tür ise örneğin jpg gibi komut ile uzantıları değiştirebilirsiniz. alattin 7 yıl önce

    Merhaba konuyu tekrar açmış olacağım yalnız denilen tüm sıralamaları yapmama rağmen çözüme ulaşamadım. Log txt dosyasında SKIPPED - PADDING error. olarak hata aldığımı gösteriyor. Karşılaştınız mı? ne yapabilirim?

    deliiiy deliiiy (1)