TeslaLocker çözümü var mı?

Merhaba;

YouTube'da bir video gördüm. Bir ESET yazılımı ile TeslaLocker'ı çözüyorlardı. Hatta adamın yanında ESET Türkiye teknik ürün sorumlusu vardı. Bu mümkün mü?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

  • Video linkini kaldırdım. alattin 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

 TeslaLocker ile Cryptolocker aynı şey değil!

TeslaLocker ile nette sadece eset linkleri çıkıyor. Ben şahsen bu işin bu kadar içindeyim  TeslaLocker diye bir fidye virüsüne rastlamadım / duymadım.

TeslaLocker dedikleri şey ile aslında TeslaCryp. Bu da zaten çözülmüştü

Buradada bizim yayınladığımız çözüm: TeslaCrypt ile şifrelenmiş dosyalar nasıl açılır? (1 yıl önce paylaştım)

.vvv uzantılı dosyaların şifresi nasıl çözülür?

ccc uzantılı dosyaların şifresi nasıl çözülür?

Daha sonra zaten TeslaCrypt yaratıcı kendisi pişman olup Master Key yayınladı.

Eset bu konuda bariz kullanıcıları yanıltıyor.  uzmanim.net olarak kendilerini Twitter üzerinden bilgilendirdik. Düzelteceklerini söylediler ama bir değişiklik yapmadılar.

CryptoLocker için çözüm sağladıklarını söylüyorlar. Bu yeni sürümler için geçerli değildir.  İlk çıkan dönemlerde bazı hatalar içeren bir CryptoLocker gibi görünenbir fidye virüsü ait bir çözüm yayınladılar ki zaten bunu daha önce başkaları da yapmıştı.

Eset verdiği bir kaç reklamda buna benzer şeyler kullandı: TeslaLocker ve CryptoLocker aynı şeyler değil. Hatta alakası yok.

TeslaCrypt için çözümü uzmanim.net olarak çıktığı gün yayınlamıştık. Bu tür basit oyunlar açıkcası ESET gibi bir firmaya hiç yakışmıyor.

Buna benzer bir işlemi Dr.Web de yaptı ve kullanıcılardan 150$ işlem ücreti talep etti.

Zaten ortalıkta çözümü olan bir virüsü için sanki kendileri bir çözüm üretmiş gibi davranıyorlar.

alattin alattin (16999)
6 yıl önce cevaplandı

  • Hocam geçenlerde ben de rast geldim. Nasıl böyle kullanıcıları yanıltmaya çalışıyorlar aklım almıyor. Kendi sitelerinde baya baya cryptolocker a çare bulduk yazmışlar. inanılır gibi değil. hakan 6 yıl önce
  • @hakan bencede Eset doğru yolda değil. Böyle yalan haber yaparak nereye varacak bilemiyorum. toprak34 6 yıl önce

Kurtarılabilir Mümkündür neden mümkün olmasınki ? adam koskocaman Eset Türkiye sorumlusu adamın  bir bildiği vardır demekki

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce cevaplandı

  • Bu iş öyle olmuyor. Dünya üzerinde gerçek Cryptolocker için çözüm üretebilen bir şirket yok. alattin 6 yıl önce