Tetris gibi oyunlar hangi programlama dili ile yapılır?

Merhaba;

Tetris gibi oyunlar yapmak istiyorum. Böyle oyunlar hangi programlama dilleri ile yapılır?

Veya mayın tarlası :)

@alattin

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bahsettiğin oyunları C#, C++, Java, Vb.Net gibi bir dille yapabilirsin. O senin yeteneğine kalmış.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @alattin Türkçe kaynak var mı? toprak34 6 yıl önce
    • @toprak34 google.com :) alattin 6 yıl önce
    • @alattin Sanırım yok :) Google'a ne yazacağım ki? :) toprak34 6 yıl önce
    • @alattin abi benim bildiğim kadarıyla javascript ilede yapılabiliyor. yumuklusucurta 6 yıl önce
    • @yumuklusucurta javascript ile elbette yapılabilir. Ama javascript tarayıcı tabanlı bir dil, yani bir javascrip motorunun içinde çalıştırılması gerekiyor. Bu sebepten yazmadım. Daha pek çok dille yapılabilir elbette alattin 6 yıl önce