Textarea metin satırına göre otomatik genişleme

Sitemde bir textarea açıklama kutucuğu var. Fazla metin satırı olunca, devamını görebilmem için aşağı kaydırmam gerekiyor. Satırların hepsini aşağı kaydırmadan göstermek istiyorum. Yani satıra göre otomatik genişlemesini istiyorum. Nasıl yapabilirim?

emircan1905 emircan1905 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Gerçekten çok güzel bir yardım platformu, benden 2 3 dakika önce açılan ve sonra açılan konulara anında cevap verilmiş. Ben burada yardıma ihtiyaç duyduğum basit bir sorunu paylaşıyorum fakat yardım eden yok. Sitenin ismine bakıp "belki bu platform da sorunun çözülür" diyerek paylaşım yapıyorum. Ama ne yardım eden var ne de yardım etmeye çalışan. En az 1 kişi çıkması lazımdı ama neyse beklediğim gibi çıkmadı burası. Yardım etmeyi geçtim konuya bakan bile yok. :) Şimdi bakan yoksa 100 görüntülenme nereden geldi? Diyeceksiniz. Cevap gelmiş mi? acaba diyerek sayfayı yenilediğim görüntüler hep. :)

    emircan1905 emircan1905 (1)
    5 yıl önce cevaplandı

    • pek yazılımcı arkadaş maalesef, olanlar da sadece soru sormayı tercih ediyorlar. Yeni dönem yazılımcılar gerçekten tuhaf. Hepsi sadece almak için var. Kimse başkasına yardım edeyim de demiyor. alattin 5 yıl önce
    • Ayrıca cevap geldiğinde bildirim alırsın sayfayı yenilemene gerek yok @emircan1905 alattin 5 yıl önce

    Bunu CSS ve Jquery ile yapabilirsin.

    Jquery

    <script>
    $(function(){
    jQuery.each(jQuery('textarea[data-autoresize]'), function() {
        var offset = this.offsetHeight - this.clientHeight;

        var resizeTextarea = function(el) {
            jQuery(el).css('height', 'auto').css('height', el.scrollHeight + offset);
        };
        jQuery(this).on('keyup input', function() { resizeTextarea(this); }).removeAttr('data-autoresize');
    });
    })
    </script>

    CSS tarafında (CSS eklemesen de olabilir)

    textarea {
        box-sizing: border-box;
        resize: none;
    }

    TextArea elementinine de şu şekilde tanımla

    <textarea data-autoresize rows="2"></textarea>

    Çalışan örnek uygulama için tıkla: https://codepen.io/anon/pen/aQNxpL

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Jquery kodunu nereye ekleyebilirim? emircan1905 5 yıl önce
    • @emircan1905 kodda düzenleme yaptım. şu hali ile herhangi bir yere ekleyebilirsin. Textarea'nın olduğu sayfaya tabi. alattin 5 yıl önce