the active solution or project is controlled by a different source control plug-in

Visual Studio 2017'de  Tools > Options > Source Control Plugin bölümünden değişiklik yapıp başka plugin seçtiğimde the active solution or project is controlled by a different source control plug-in than the one you have selected. if you change the source control plug-in, the active solution or project will be closed uyarısı geliyor ve proje kapanıyor.

ankhsvn yerine listeden  tortoisesvn seçmeye çalışıyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Visual Studio'da aktif SVN istemciyi değiştirmek istediğinizde the active solution or project is controlled by a different source control plug-in than the one you have selected uyarısı alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor:

    1. Öncelikle Visual Studio'yu kapatın.
    2. Daha sonra proje klasöründeki .svn klasörünü silin.
    3. Projenizdeki  .sln uzantılı dosyayı not defteri ile açın.
    4. sln dosyasında şuna benzer bir satır göreceksiniz, bu satırları silin:
      GlobalSection(SubversionScc) = preSolution
          Svn-Managed = True
          Manager = AnkhSVN - Subversion Support for Visual Studio
      EndGlobalSection

      dosyayı kaydedin ve kapatın.

    5. Visual Studio'yu tekrar çalıştırın ve değişikliği yapın.

    alattin alattin (16999)