The application requires .NET Framework 4.5.2 hatası nasıl çözülür?

bilgisayarımda uygulama indirdikten sonra uaygulamayı acim diyorum bu hatayı alıyorum:

The application requires one of the following versions of the .NET framework: .NET framework version 4.5.2
Do you want to install this .NET Framework version now?

Bu hatayı alıyorum youtubeden izlediğim çözümler işe yaramadı yardımcı olurmusunuz?

application requires .net framework hatası

akrep41 akrep41 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yüklediğiniz program .NET Framework 4.5.2 diye bir yazılıma ihtiyaç duyuyor fakat sizin bilgisayarınızda bu yazılım eksik. Bilgisayarınız da size diyor ki:

    "Bende .NET Framework 4.5.2 yok, bu programı çalıştırmak için bunu yüklemen lazım. Yüklemek ister misin?" diyor.

    Normalde "Evet" butonuna tıkladığında .NET Framework 4.5.2 yazılımı otomatik olarak yüklenir ve böylece açamadığın programı tekrar açabilirsin.

    Ama yüklenmezse siz buradan yüklemeyi deneyin: https://dotnet.microsoft.com/download/dotnet-framework-runtime/net452

    Yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve açamadığınız programı tekrar açın.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    Bu bir hata değil. Sana .net Framework yazılımını yükleyeyim mi diye soruyor. Evet butonuna basarsan yükleme başlar. Yüklemeyi yap daha sonra cçalıştırmak istediğin programı yeniden çalıştır.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • evet diyince yandexten bi sayfa yükleniyor ama sayfa yok diyor acılmıyor. akrep41 5 yıl önce