The backend version is not supported to design database diagrams or tables

SQL Server Management Studio (SSMS) ile işlem yapmak istediğimde, tablo düzenleme, veritabanı oluşturma gibi işlemlerde SQL Server The backend version is not supported to design database diagrams or tables hatası alıyorum.

The backend version is not supported to design database diagrams or tables hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    The backend version is not supported to design database diagrams or tables hatasının çözümü nedir?

    The backend version is not supported to design database diagrams or tables hatası genelde bilgisayarınızda çalışan SQL sunucunun versiyonu ile çalıştırdığınız SQL Server Management Studio (SSMS) uygulamasının versiyonları uyuşmadığında ortaya çıkar.

    Örneğin bilgisayarınızda çalışan SQL sunucu SQL SERVER 2016 fakat kullandığınız SQL Server Management Studio 2014 sürümü ise o zaman The backend version is not supported to design database diagrams or tables hatası alırsınız.

    Bilgisayarınızda çalışan SQL server versiyonunu şu şekilde öğrenebilirsiniz:

    1.  SQL Server Management Studio uygulamasını açın.
    2. New Query butonuna tıklayın ve şu sorguyu çalıştırın:
      select @@version
    3. Bu sorgu size SQL sunucunun sürümünü verecektir.

    SQL Server Management Studio (SSMS) uygulamasının sürümü ise zaten başlangıç ekranında karşınıza gelir.  Alternatif olarak Help > About üzerinden de sürümünü öğrenebilirsiniz.

    alattin alattin (16999)