The breakpoint will not currently be hit. No symbols have been loaded for this document

Visual Studio 2017'de bazı projelere koyduğum breakpointler çalışmıyor. Fareyi bu BreakPoint'lerin üzerine götürdüğümde The breakpoint will not currently be hit. No symbols have been loaded for this document yazıyor.

The breakpoint will not currently be hit. No symbols have been loaded for this document hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    The breakpoint will not currently be hit. No symbols have been loaded for this document uyarısının pek çok sebebi vardır. Benim karşılaştığım durumda Bir solution içinde birden fazla proje vardı ve bun projelere konulan breakpoint'ler kesme işlemi yapmıyordu.

    Hatanın çözümü için şöyle bir yol izledim:

    1. Visual Studio içinde Tools > Options yolunu izleyin.
    2. Debugging > General bölümünde Enable Just My Code seçeneğinin işaretini kaldırın.
      Enable Jusy My Code disable
    3. Daha sonra Debug'ı başlatmadan önce Build > Rebuild Solution yapın.
    4. Debug'ı başlatın.

    Bu işlemden sonra Visual Studio'da koyduğunuz Break Pointlerin çalışması gerekiyor. Eğer işe yaramazsa sizdeki durum farklı olabilir.

    alattin alattin (16984)