the main idm executive file is damaged. it's possible that it was infected with a virus IDM hatasının çözümü nedir?

0

 IDM de the main idm executive file is damaged. it's possible that it was infected with a virus  şeklinde bir hata alıyorum. " Tamam " tıklayınca IDM web sitesine yönlendiriyor. the main idm executive file is damaged. it's possible that it was infected with a virus  hatası sürekli ekrana geliyor bunu nasıl düzeltebilirim ? 

idm son sürüme güncelledim olmadı / bilgisayarda kurulu idm kaldırıp güncel olanı kurdum yine düzelmedi. 

ybaskin34 ybaskin34 (262)
1 hafta önce sordu

Toplam 4 Cevap


1

the main idm executive file is damaged. it's possible that it was infected with a virus bu hata idman.exe dosyası değiştirildiğinde alınır.

the main idm executive file is damaged. it's possible that it was infected with a virus anlamı, idm ana dosyası hasar görmüş.dosyaya virüs bulaşmış olabilir demek.

idman.exe IDM'in ana dosyasıdır. Uyarıda idman.exe dosyasının değiştirildiğine dair bir uyarı. Bilgisayarında virüs yoksa bu hata genelde Crackli idman.exe dosyasında alınır. Aslında Tamam diyerek geçebilirsin. Program açılmaya devam edecektir.

Crackli kullanıyorsan bu crackli indirdiğin site bunun için yama yapmamış demektir.  Katılımsız değil de başka sürüm bulursan sorun hallolacaktır.

Malum sitelerden farklı bir sürüm indirsen bu hatayı almazsın. Hata seninle alakalı değil kurmak istediğin IDM'den kaynaklanıyor. Başka yerden indirmelisin.

hakan hakan (11352)
1 hafta önce cevaplandı

  • @hakan hocam peki sistem üzerinden müdahale ile düzeltemez miyiz ? ybaskin34 1 hafta önce
  • @ybaskin34 biraz araştırdım ama sistem üzerinden düzeltme yöntemine dair bir şey bulamadım. Başka yerden indirip yüklemeyi denemelisin hakan 6 gün önce
  • @hakan Hım . Hocam iki yerden indirdim katılmsız olarak ama olmadı. Normal şekilde kurulum yapacak şekilde mi indireyim acaba ? ( full yapmak sıkıntı oluyor diye katılmısız kurmuştum. ybaskin34 6 gün önce
  • @ybaskin34 baktım. Crack de sorun var. Senin yapabileceğin bir şey yok. IDM önlem almış. Bir süre sonra Crack olduğunu anlıyor. hakan 5 gün önce

0

IDM'yi IOBIT Uninstaller ile sil sonra bu bilgisayarıma gir ve windows nereye kurulu ise oraya tıkla ve C:\ yazan yere C:\PROGRAMDATA yaz ve enter tuşna bas ardından regeditten de arat çıkan sonuçları sil sonra IOBIT in kalıntılarını sil ve yeniden kur IOBIT i

darkcrak darkcrak (1279)
1 hafta önce cevaplandı

  • @darkcrak iobit uninstaller ile kaldırdım zaten ama çözüm olmadı.. ybaskin34 1 hafta önce

0

IMD'yi tamamen kaldır, Google'a "İnternet download manager full indir" yaz. Bu arada sen full sürümü değil IDM herhalde?

ilkaybaki ilkaybaki (182)
1 hafta önce cevaplandı

  • @ilkaybaki full sürüm kullanıyorum ( katılımsız ). Tamamen kaldırıp tekrar kurdum olmadı.. Başka çözüm önerin nedir ? ybaskin34 1 hafta önce

0

IDM kalıntılarını tamamen temizlemen gerekiyor olabilir. Buradan IDM Cleaner  - IDM kayıt defteri temizleyici dosyasını (idmcleaner.bat ) indir ve sağ tuşla tıklayarak yönetici olarak çalıştır.

Daha sonra indirdiğin IDM i kurmayı dene.

murat murat (9249)
6 gün önce cevaplandı

  • @murat hocam deneyip dönüş yapacağım.. ybaskin34 6 gün önce
  • @murat hocam denedim malesef işe yaramadı yine aynı hata geliyor ekrana. ybaskin34 5 gün önce

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol