The 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' provider is not registered on the local machine.

Visual Studio  ile geliştirilen ve  veritabanı olarak Access 2013 (*.accdb uzantılı) kullanan bir web uygulamasında veritabanına erişirken

The 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' provider is not registered on the local machine.

hatası veriyor ve access veritabanı dosyasına erişilemiyor.

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    The 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' provider is not registered on the local machine.  hatasının çözümü için

    Microsoft Access Database Engine 2010 Redistributable ve 2007 Office System Driver: Data Connectivity Components eklentilerini yüklemelisiniz.

    1. Microsoft Access Database Engine 2010 Redistributable buradan indirin ve kurun.
    2. 2007 Office System Driver: Data Connectivity Components buradan indirin ve kurun.

    Bu iki kurulum bittikten sonra Access veritabanı kullanan uygulamanız çalışmaya başlayacaktır.

    Ayrıca Access 2013 veritabanına erişirken şu bağlantı cümlesini kullanın:

    void test()
    {
    string baglantiCumlesi = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=|DataDirectory|\\Database1.accdb;Persist Security Info=False;";
                OleDbConnection baglanti = new OleDbConnection(baglantiCumlesi);
                baglanti.Open();
                baglanti.Close();
    }

    alattin alattin (16999)
    10 yıl önce cevaplandı

      Çözüm için çooo..ookk teşekkürler :)

      aysenacun aysenacun (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Faydalı olmasına sevindim :) alattin 8 yıl önce

      #alattin , çok teşekkür ediyorum. Çok sağolun. Sadece teşekkür etmek için, buraya yazdım. Minnettarım ! ! !

      oyunyoneten oyunyoneten (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      Çok sağolasın. Emeğine sağlık...

      expodie expodie (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      Teşekkürler, ancak db ye şifre konulduğunda nata veriyor.

      Kod şöyle:

      "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=C:\\Users\\Documents\\VT.accdb;Jet OLEDB:Database Password=mypass;"

      abaca abaca (1)