The model backing the 'DbContext' context has changed since the database was created hatası

C#, Asp.net, Entity Framework ile geliştirmekte olduğum uygulamada aşağıdaki hatayı alıyorum.

The model backing the 'DbContext' context has changed since the database was created. Consider using Code First Migrations to update the database.

bu hatanın çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    The model backing the 'DbContext' context has changed since the database was created. Consider using Code First Migrations to update the database. hatasının çözümü nedir?

    Bu hata entity framework tarafından database oluşturulduktan sonra modelinizde değişiklik yaparsanız ortaya çıkar. Örneğin model sınıflarınızdan birine bir alan eklediniz diyelim. Siz veritabanına da el ile bu alanı ekleseniz dahi yukarıdaki hatayı alırsınız.

    Model sınıfınızda değişiklik yaptıkdan sonra el ile veritabanında da gerekli güncellemeyi yapın. Daha sonra sizin DbContext.cs  dosyanızda şu ilaveyi yapın:

    protected override void OnModelCreating(DbModelBuilder modelBuilder)
            {
                Database.SetInitializer<SizinDbContext>(null);
                base.OnModelCreating(modelBuilder);
            }

    Burada sorun sonradan modeli veya veritabanını değiştirmenizen kaynaklanmaktadır.

    alattin alattin (16999)