The requested security protocol is not supported - epayment.dll - Akbank sanal pos sorunu

Daha önceki Asp.net MVC projemde sorunsuz çalışan Akbank sanal pos entegrasyonu Asp.net Core 3.10 a çevirdiğimde The requested security protocol is not supported hatası vermeye başladı. Pek çok yerde TLS 1.2 bağlanmadığı için bu hata veriyor denmiş ama sunucum şuanda tamamen TLS 1.2 olarak bağlanıyor. Aynı kodlar aynı sunucuda Asp.Net MVC olarak çalışırken Asp.net Core 3.1 sürümünde The requested security protocol is not supported  hatası veriyor.  Sorun ne olabilir?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    epayment.dll dosyası oldukça eski bir kütüphane.

    Sorun bu dll içindeki şu satırdan kaynaklanıyor:

    ServicePointManager.SecurityProtocol = SecurityProtocolType.Ssl3 | SecurityProtocolType.Tls | SecurityProtocolType.Tls11 | SecurityProtocolType.Tls12;

    epayment.dll dosyası içinden bu satırı kaldırsan sorun çözülecektir.

    Bu satır processorder() metodu içinde yer alıyor

    if (!configurated)
    	{
    		lock (configurationLockObject)
    		{
    			if (!configurated)
    			{
    				ServicePointManager.Expect100Continue = true;
    				ServicePointManager.SecurityProtocol = SecurityProtocolType.Ssl3 | SecurityProtocolType.Tls | SecurityProtocolType.Tls11 | SecurityProtocolType.Tls12;
    				configurated = true;
    			}

    Bir  .NET assembly browser, decompiler uygulaması ile DLL dosyasını edit edebilirsin.

    alattin alattin (16984)