The requested URL could not be retrieved

Herhangi bir web sitesini açmak istediğimde aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum:

ERROR

The requested URL could not be retrieved

The following error was encountered while trying to retrieve the URL: http://uzmanim.net/

Read Error

The system returned: (104) Connection reset by peer

An error condition occurred while reading data from the network. Please retry your request.

The requested URL could not be retrieved hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    The requested URL could not be retrieved hatası genelde proxy veya VPN kaynaklıdır. Eğer ZenMate, Hotspot gibi bir VPN yazılımı kullanıyorsanız VPN sunucusu çökmüş olabilir.

    Örneğin Zenmate sunucularında bir sorun olduğunda tüm web siteleri The requested URL could not be retrieved hatası verir.

    ZenMate üzerinden başka bir sunucu seçtiğinizde sorun düzelecektir.

    Sorununun düzelmesi için VPN  ya da Proxy'nizi devreden çıkartın.

    murat murat (12492)