the sign-in method you're trying to use isn't allowed hatası

Merhaba,

Bir sanal server kurdum. AD kurulumunu yaptım ve AD üzerinden bir user oluşturdum. Fakat bu kullanıcı ile giriş yapmak istediğimde network ile ilgili bir sorun ile karşılaşıyorum. Ek olarak AD hakkında öğrenmesi yararıma olacak tavsiyelerinizi belirtirseniz sevinirim.

ilyashalatci ilyashalatci (26)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    the sign-in method you're trying to use isn't allowed hatası alıyorsan öncelike Administrator hesabı ile sisteme giriş yapmalısın. Daha sonra lokal girişe o kullanıcı ya da grup için izin vermelisin.

    the sign-in method you're trying to use isn't allowed  hatasının çözümü için

    1. Bilgisayara yönetici hesabı  / administrator ile giriş yap.
    2. Daha sonra Windows ve R tuşlarına bas. Çalıştır penceresi karşına gelir.
    3. Çalıştır penceresine secpol.msc yaz enter tuşuna bas.
    4. Local security policy açılır.
    5. Local Security Policy altında Local Policies > User Rights Assignment seç.
    6. Allow log on localy çift tıkla.
    7. Açılan pencereden Add User or Group seç.
    8. Giriş yapmak istediğin kullanıcıyı bul. OK tıklayarak bu kullanıcıyı listeye ekle.
    9. Açık pencereleri kapat

    Daha sonra oturumu kapatırsan artık yetki verdiğin kullanıcı ile oturumu açabilirsin.

    Active Directory çok geniş bir alan. Nette bununla ilgili pek çok makale bulabilirsin.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba, Add User or Group disable geliyor. Bir fikriniz var mı? ilyashalatci 6 yıl önce