The task you are trying to do can't be completed because Remote Desktop Services is currently busy hatası

RemoteDesktopServices ile sunucuya 2 kullanıcı bağlandığında (kendim hariç), sunucu yeniden başlatılana kadar oturum açamıyorum.

Hata mesajının görüntüsü şurada: https://ibb.co/bK7t6n

The task you are trying to do can't be completed because Remote Desktop Services is currently busy

Ofiste ben hariç herkes giriş yapabiliyor. Sunucu yeniden başlatıldıktan sonra ben de giriş yapabiliyorum.

Şimdiye kadar uygulamaya çalıştıklarım:

  • Görev Yöneticisi: başka bir kullanıcı hesabından admin olarak çalıştırarak benden başka bağlı olanları devre dışı bıraktım.

  • sfc /scannow Komut satırında admin olarak denendi. sonuç yok.

  • "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Terminal Server Client " " Name: RDGClientTransport " -> bu isimli dosya bulamadım

mcnsvr mcnsvr (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Muhtemelen kullanıcınız idle kalıyor. Sunucu üzerinden bunu kontrol etme şansınız var mı? Ya da sunucu yöneticisi siz bağlanmaya çalışırken ve bu hatayı aldığınızda sunucuyu kontrol etsin. Kullanıcınız o an bağlı görünüyor mu bunu kontrol etmeli. Eğer böyleyse RDP MMC üzerinden sizin kullanıcıyı kill etmesi sorunu çözecektir. Böylelikle sunucuyu yeniden başlatmaya gerek kalmaz. Ayrıca Idle timeout süresini kısaltmak sonradan oluşacak sorunları da ortadan kaldırır.

    Sunucuda query session komutu ile oturumları listeleyin. Daha sonra sizin bağlantıyı reset session rdp-tcp#100 gibi resetleyin.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Sunucuda Admin yetkim mevcut. Bunu sürekli uygulamak yerine kesin bir çözüm biliyor musunuz? Ayrıca IIS -> Applications Pools içerisinde hangilerinin idle timeout düzenliycem. Default olarak 20'ye ayarlı hepsi. Yer alanlar: .NET v4.5 | .NET v4.5 Classic | DefaultAppPool | WsusPool mcnsvr 6 yıl önce
    • @mcnsvr IIS içinden değil, Remote Desktop Server konfigürasyonu üzerinden yapman gerekir hakan 6 yıl önce
    • reset session için yöneticime başvurmadan olmaz. Sunucuya erişimim olmuyor hata olduğu sırada sonuçta. Ayrıca bunu başka kullanıcıdan girip denememinde bir anlamı yok. Kalıcı olarak çözmek gerekir veya sadece kendi cihazımdan bunu uygulamam gerekir en azından hata verdiği sırada. Gidip başka cihazlardan erişmemeliyim anlayacağınız. mcnsvr 6 yıl önce
    • server manager dan RDS conf bulamıyorum.... AD,WSUS sunucumuz bu. mcnsvr 6 yıl önce
    • Bunun nasıl uygulanacağını açıklayıcı bir şekilde anlatan link arıyorum webte. mcnsvr 6 yıl önce
    • Buradaki ayar ile alakası var mıdır: https://serverfault.com/questions/622898/disable-remote-session-timeout-on-win-server-2012-r2 mcnsvr 6 yıl önce

    Başka çözüm önerisi olan var mıdır???

    mcnsvr mcnsvr (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      Farklı bir Client yazılımı ile denediniz mi?

      Örneğin Parallels Client:

      Parallels Client (Windows) 32-bit Setup
      Parallels Client (Windows) 64-bit Setup

      Client taraflı sorun oluşuyor olabilir. Bu yazılımla sunucuya bağlanmayı deneyin.

      murat murat (12492)
      5 yıl önce cevaplandı

      • tüm sunucularımız tek bir yazılımda kurulu, ne yazık ki test edemem. Ayrıca yetkim dışında. client tarafında yeni güncelleme var bekleyen ama sisteme zarar verir mi mesai saatleri dışında güncellesem.? mcnsvr 5 yıl önce
      • "tüm sunucularımız tek bir yazılımda kurulu" bunun ne demek olduğunu anlamadım. Güncelleme normalde sorun çıkartmaz. Yukarıda verdiğim program sunucuya değil sorun yaşanan bilgisayara yüklenip denenecek. Bir yanlış anlama olmasın. @mcnsvr murat 5 yıl önce